Proč existuje spousta slavných opilých umělců, ale žádní opilí účetní?

Bavíte se taky? http://objevit­.cz/kava-vs-pivo-ktery-napoj-vice-pomuze-pri-praci-t27695

Nejlepší odpověď
annas

Na otázku "proů se nedá odpověďět, jen si něco myslet. Je možné, že v mírné opilosti dokáže umělec vnímat i zdánlivě nesouvisející informace, nacházet nečekané souvislosti a nabízí nezvyklá řešení. Ale přemírná opilost určitě nevede k lepším výkonům … Bláboly …

Napadá mě Rimbaud , který napsal subjektivní báseň Opilý koráb, k jehož putování přirovnává svůj život. Ten je stejně jako koráb zbavený kormidla a řítí se neznámo kam … sice je veselý, ale stane se z něho troska …

Informace o tom, který umělec je „opilec“ se .postará bulvár, nečtu. O opilých účetních se tolik neví. Ale myslím si, že může být i opilý účetní. Jenže pak se stane, že napíše o jednu nulu víc čí míň a katastrofa … a paměť selže …

Ale určitě platí, že všeho s mírou, pít málo, méně, co nejméně.....

Další odpovědi
zjentek

čím méně je těm novodobým uměleckým patlanicím, zvukům a plastikám rozumět, tím více tomu zmatený člověk tleská. Dělá to dojem, že rozumí. Těžko však tleskat chybám účetního, tam už to taková legrace není ..i když, jak pro koho ..mě ta fin.krize (výsledek účtování) třeba hodně baví ,)

fcoop

Neznám žádného slavného účetního – to bude ten důvod.
Až si budou lidé věšet na zeď plakáty s účetními a „cifršpióni“ budou na titulních stránkách všech bulvárů,tak se třeba zjistí,že tento koníček je poměrně rozšířený, a na profesi nezáleží.
Ale je to relativní – někdo je zlitej jak carskej důstojník,druhý je virotik.

anonym

Řekl bych to asi takto: „Pokud se opije umělec, tak na jevišti toho moc nezkazí (pokud vynechá slovo či větu, buď to publikum nepozná nebo ho kolega zachrání).No a pokud více breptá, tak se i publikum směje.Pokud se opije účetní, tak musí veškerou škodu nahradit (od špatně vypočítané výplaty až po uzávěrku firmy v měsíci) a ještě k tomu mu hrozí vyhazov za pití alkoholu v práci (popřípadě když už do práce přijde opilý) a paragraf o hrubém porušení pracovní kázně, což se umělcům ještě nikdy nestalo, aby je z představení vyhodili a do konce měsíce kvůli tomu změnili repertoár.“

marci1

Umělce po požití políbí múza, kdežto účetní přestává chápat čísla. 🙂

led

Je to jednoduché opilý umelec je viditeľný, je známy…
Opilý účtovník, kto vie, že ten opilec je účtovník?
Ľudí, ktorých poznáme, vidíme, ale tých ostatných, neznámych, kladieme do jedného vreca pod spoločným označením – opilec.