Wiiky

Proč existujeme?

Nejlepší odpověď
gecco

Dokonči se slušným prospěchem ZŠ, pak gympl a na VŠ studuj filosofii…
😉
Pak, po dalším celoživotním bádání, zjistíš, že pořád ještě nevíš…
😉
Touto otázkou se moudří lidé zabývají už tisíce let – a výsledek je v nedohlednu…
😉

Další odpovědi
annas

Zkuste si projít archiv. Dovíte se další názory
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pro%C4%8D%20e­xistujeme

Existovat znamená to, že jsme, že žijeme.

Nestačí jen existovat, ale něco pro svou existenci udělat, mít určité cíle, jichž chceme v životě dosáhnout.

Být tím, čím chceme být., objevit to, co nás dělá či bude dělat šťastně a spkojené. Zivot je výsledkem našich rozhodnutí, záleží na nás, co s nimi uděláme

Život bude krásný, když se soustředíme na to, co považujeme za důležité.

chachar1922

Protože nás někdo stvořil schválně, aby se mohl denně bavit nad tím jak jsme tupí. Ne nejsem věřící.

da ny

Protože jsme 🙂

„Právě lidská (tj. naše) existence je východiském veškerého poznání, zkušenosti, ale i usilování (intence, E. Husserl) a svobody. Existence člověka přitom není jen nějakým „výskytem“ předmětu (M. Heidegger), nýbrž pobytem (Dasein), údělem bytosti, jíž na jejím bytí záleží a která ví, že je konečná, smrtelná. Existence není izolovaný a svrchovaný „subjekt“, nýbrž je pobytem na světě, který přehlíží, přičítá si svoji minulost a je neustálou starostí o budoucí.“

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Existence

Zdroj: P

anonym

Aby jsme umřeli.
Prožili tu krásnej život,byli šťastni a spokojeni.

Fienir

Proč existuješ?

Protože tvůj tatínek měl maminku rád a mamince poslal do bříška semínka a jedno semínko se spojilo s tvým vajíčkem a v bříšku jsi vznikla ty. Pak jsi rostla a rostla až ses narodila… A mohl bych dál pokračovat, ale nebudu. Otázka zněla „proč“ nikoliv „jak“.

Podle fotografie vidím, že jsi ještě malá. Můžeš zkoumat teoreticky, jak tatínek poslal semínka mamince, ale DŮRAZNĚ doporučuji, abys nezkoušela ověřovat funkčnost v praxi, tzn. někde se spolužákem. Stejnak on ještě žádná semínka pravděpodobně nemá a tvá vajíčka ještě nejsou připravena ;)

SickBreed

Na tuto otázku se buď dozvíš, nebo nedozvíš odpověď po srmti.

lexx

omylem , náhodou a hloupým zvykem našich předků

marci1

Protože máme to štěstí, že jsme se narodili, protože jsme ti „vyvolení“. Stačí se jen pořádně dívat se kolem sebe, naslouchat, vnímat krásu a poznáš, proč existujeme. 🙂