Nezadany

Proč existuje hromobití ?

Nejlepší odpověď
beer

Poněvadž existují blesky, hrom je zvukový projev bleskového výboje ))
Doplňuji:
No a blesky jsou pak důsledkem elektricky nabitých částic v atmosféře, kdy dochází k výboji mezi opačně nabitými mraky, případně mraky a zemí.

Další odpovědi
anonym

Blesk, mimojiné, zahřívá vzduch v prostoru, kterým prochází – a tím se vzduch rozpíná (zvětšuje objem).
A protože je toto zahřátí velmi rychlé, je velmi rychlé i zvětšení objemu – způsobuje rázovou vlnu, jejíž zvukový projem označujeme jako hrom.
😉
Fyzika…

mosoj

Hrom je zvukový doprovod elektrického výboje ( blesku). Je to sonický třesk vzduchu, který po proběhnutí výboje vyplní vakuový kanál který blesk vytvoří.
Nebezpečný je blesk nikoliv hrom.
Doplňuji:
To tepelné rozpínání se také na rychlosti vzduchu podílí. Je to pokaždé trochu jinak, proto je i různá charakteristika zvukového doprovodu ( hromu).

marci1

Hromobití jsou hlasité zvukové efekty, které provází výboje blesků. Energie uvolněná při úderu blesku je obrovská a dosahuje i několika stovek kWh.