JájsemRaibek

Proč existuje dopravní značka „Pozor, výjezd vozidel stavby“?

Řidič, který vjíždí na pozemní komunikaci musí dát přednost v jízdě. Proč není značka „Pozor výjezd vozidel z garáže“, zahrádek a pod.?
Copak řidiči vozidel stavby nemusí dávat přednost?
Jasně jsou to většinou velká auta, ale to je neomlouvá, protože třeba hned za rohem stejně musí dát přednost v jízdě nebo zastavit na červenou apod. A po silnici jezdí i větší auta než jsou ta od stavby.

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to upozornění pro řidiče, že následuje nebezpečné místo se zvýšeným provozem, aby s tím předem počítal. Nic nepřikazuje, je to jen informační značka, stejně jako „pozor zvěř“, případně vodní buvoli nebo žirafy. Nic víc, nic míň.

Další odpovědi
Danina65

Jen drobný dotaz, jak by vyjížděla auta na frekventované silnici, kde je provoz 24 hodin denně? Takhle by měl mít řidič možnost vzít v úvahu, že mu tam vyjede naložená Tatra zeminou, a řidič Tatry může doufat, že si někdo značky všimne, a jemu se podaří ty tuny dostat na silnici a odjet.

Drap

Proto, že tak stanoví zákon.

anonym

Předpokládá se, že vozidla stavby mohou být velmi atypická, rozměrná, s nákladem se musí jet velmi pomalu … Z toho vyplývá že řidič prostě není schopen zajistit to aby po celou dobu jeho vjezdu na hlavní komunikaci neomezil řidiče kteří po ní jedou. Proto existuje tato značka, má vás informovat o tom, že i když jedete po hlavní, prostě možná budete muset zpomalit a počkat než řidič takového speciálu dokormidluje svůj koráb s naloženým jeřábem na silnici a nabere nějakou smysluplnou rychlost …

Dochy

Řidič vyjíždějící od stavby sice musí dávat přednost, ale dost často to buď nejde moc rychle, nebo se dokonce musí na omezeném místě otáčet na několikrát. I když začne vyjíždět v době kdy na dohled není žádný provoz, než se správně srovná už u něj může být naštosovaná kolona. Vyjet z garáže s osobákem je něco jiného než vytočit se od stavby s domíchávačem betonu v ulici kde nikdo s nákladním provozem nepočítal. Takže tady je to na ostatní řidiče aby počítali s možným omezením provozu. Proto ta značka.

Mc Merkurion

… no, vono totiž už bylo několik smrťáků, kdy někdo, třeba motorkář vrazil do vyjíždějícího bagru a popravdě, každej šofér si snad uvědomí, že ze staby nevyjížděj jen vozidla, ze kterejch je dobrej výhled … přednost totiž dávat musej, ale copak nám říká vyhláška (sorry, dnes zákon), řidič má zastavit na výhledu, a i z malýho bobíku (ten malej nakladač, co se vejde pomalu do ruky), je vidět pěkný kulový, a na dálnici, kde jsou zúžený pruhy dojde ke škrtnutí vo další auto hned, a co teprve takovej jeřáb na V3S …