mosoj

Proč EU řeší fekálie ?

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/317778-evropska-komise-chysta-revoluci-ve-splachovani.html
Doplňuji:
No tak oni řeší přímo h…o !

Nejlepší odpověď
marek953

Chápu, že asi EU nesnášíte a snažíte se najít vždy to nejhorší, ale… Tady neřeší fekálie, ale spotřebu pitné vody na splachování fekálié. Jde jim o tu spotřebu vody, což by není přece tak zavrženíhodné, ne?

Samozřejmě EU dělá spoustu blbostí a i tohle je takové zvláštní, ale nemám rád překrucování věcí… 😉

Další odpovědi
anonym

Tohle není jen o splachovačích. Celý problém souvisí s klesajícími zásobami pitné vody. Proto je třeba jí začít šetřit. Pokud by EU řešila takovéto problémy, tak si naopak zaslouží naši úctu, nikoliv posměch. Problémy je třeba chápat v jejich souvislostech, nejen jako z kontextu vytržený dílčí problém.

ladaadal

Co je tohle za otázku? Oni snad někdy řešili něco důležitějšího? Tvar hlávky zelí, správné zaoblení banánu – to jsou všechno výplody lidí, kteří by se jinak neuživili, tak vymýšlej aspoň takovýhle kraviny. Zlatá RVHP, těm to aspoň myslelo.

zjentek

to je fakt, proč? Vždyť stačí nastavit cenu vody cca na 10.000kč za kubík a je konec plýtvání ..bys viděl, jak by sis splachoval kýblem s dešťovkou. Raději si mou odpověď představuj jako realitu, protože ono není na světě mnoho lidí, kteří začínaj u sebe a tak se to asi realitou stane.
Jsem zvědav, jak se pobijou v usa se svými Niagara Falls Toilets ,)

Nuk nuk

EU zásadně řeší věci, které nejsou důležité a ještě nevydala řešení, které by mělo hlavu a patu.

aIice

Kdybys sis to aspoň přečetl, zjistil bys, že v USA platí podobné limity už 20 let a čeští výrobci uvádějí, že dávno splňují jak evropské, tak i české normy.
Kromě toho se na normách EU podílejí i zástupci ČR v roli komisařů a tato oblast patří ještě k těm rozumějším. Daleko větší fiasko bylo s fotovoltaikou, kterou české zákony zcela zdeformovaly.
(Jak píše marek953, chabý pokus o překrucování a laciný bulvár.)

Některé pasivní domy mají už pár let dokonce nulovou spotřebu pitné vody na WC, protože používají odpadovou a dešťovou vodu na splachování.

mosoj

Vy nešetříte vodou ? Tak to já vzhledem k ceně již dávno !!

anonym

Problém nastane po šetření vodou. Vzpomínáte jak lidi začly šetřit vodou a vodárny zdražily, protože jim klesly zisky. Lidi začly šetřit více. Takový začarovaný kruh.

Dochy

řekl bych, že tohle je zpíš tipická otázka do dikuse, než na odpovědi, proto budu psát sem. Souhlasím, že se EU stará o .ovno. Chápu to v americe, kde mají velkou část území suchou. U nás myslím s vodou takový problém není. Pitná voda se bere z řeky a po použití a naštěstí zpravidla i vyčištění se do řeky zas vrátí, takže u nás jde spíš o problém šetření s energií. Obávám se ale, že nařízení na splachování akorát mrhá prostředky. Kdo chce šetřit, ten může. Nařizování ptákovin znamená další byrokracii, další náklady a určitě budou i další problémy… Třeba až se zjistí, že při takovémto splachování, na které nebyla kanalizace stavěna to v těch kanálech přestává téct a bude třeba je proplachovat… 😉