Proč dýcháme zrovna kyslík?

zajímalo by mě proč musíme dýchat zrovna kyslík, proč ne něco jiného? 😉

Odpovědi
fortin

Jen zběžně procházím a přidávám se k otázce.
Kyslíku mnoho nepotřebujeme, protože vzduch obsahuje daleko víc důležitých plynů, jmenuji dusík. Domnívám se že víc kyslíku který vdechneme může urychlit proces stárnutí.

Nuk nuk

Nedýcháme jen kyslík, ale veškerý vzduch s celým jeho složením. Ten kromě kyslíku obsahuje i spoustu jiných plynů, z nichž některé jsou pro náš život velmi důležité, jiné spíše škodí.

Kyslík konkrétně je velice důležitý pro náš metabolismus. Některé látky, které přijímáme například potravou je pro tělo nutné štěpit neb orůzně rozkládat apod. U mnohých z nich je k tomuto procesu třeba právě kyslíku.

Něco jiného potřebujeme samozřejmě také.