zjentek

Proč drtivá věština hinduistických a buddhistických božstev má taky pořádné choboty?

V Asii jsem vypozoroval, že mnoho božstev je vyobrazeno s chobotem. Někdy to vypadá, jako by Buddha a třeba Krishna byli v reále vybaveni pořádnými choboty. K čemu by ale někomu z nich byl? Ale také může chobot znázorňovat dýchací přístroj, napadá mne. Co vy na to?

Odpovědi
Kepler

Přiznám se, že v těch asijských božstvech se nevyznám, jsou jich tisíce. Možná to mělo spojitost s největším tamním zvířetem – slonem indickým. Když nenašli zvíře s větším kykyryhý, tak si personifikovali a zbožnili slona. Z tím jistě stojí baby.

marci1

Zahnutý chobot dokáže odlišit skutečnost od iluze, přičemž jeho znak na čele symbolizuje vrozené umění měřit minulost a budoucnost. 🙂
https://refresher­.cz/44861-Indicti-bohove-Mocne-bytosti-odrazejici-samotny-vesmir-ale-i-nejslabsi-lidske-mravy