Zvědavý

Proč dosud nebyl Ratko Mladić odsouzen?

Zatkli ho 2011 a soud začal 2012. Sice je ve vězení, ale pořád nebyl odsouzen. Má klíčový podíl na genocidě.
Co jim na tom trvá 5 let?

Nejlepší odpověď
annas

Různé důvody zdlouhavého procesu

  1. Proces s Mladičem pozastavil soudce na neurčito kvůli procesním chybám

    Důvodem byly chyby prokuratury při poskytování důkazů obhajobě

  2. Údajná nemoc Mladiče.
  3. Výslechy svědků obahoby – chtěla předvolat asi 384 svědků, ale před soudem stanulo 122 – ostatní písemně

Výslechy svědků prokuraturu – 164 – pak půl roku trvao, aby se mohla připravit obhajoba. l

Dále písemná svědectví, studium materiálů atd. Vždy pauza, takže v prosinci 2016 konečný soud, čekání na verdikt.

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/sve­t/1033501-v-procesu-s-mladicem-vypovidaji-prvni-svedci-obhajoby

Poslední informace ze 15. 12. 2016.

Sdělení prokurátorů Ratko Mladić by měl dostat doživotí ma základě obvinění z genocidy ve Srebrenici, pronásledování muslimů a Chorvatů v celé Bosně a Hercegovině, dlouhém obléhání a teroru proti občanům Sarajeva a braní představitelů OSN do zajetí jako rukojmí.

Mladič má dobrého obhájce, který vycházel z toho, že jsou fakta obžaloby zkreslená a překroucená, že se nepodařilo žalobci prokázat, ani jedno ze čtyř obvinění. Obhájce požaduje zproštění viny.

Soudci musí minimálně rok zvažovat o vynesení rozsudku, vyvrátil slova obhájce a potvrdlit Mladičovu vinu. v

Konečné rozhodnutí, verdikt může Ratko Mladić očekávat na konci roku 2017.

http://www.24sa­ta.hr/news/tu­zitelji-ratko-mladic-treba-dobiti-dozivotnu-kaznu-zatvora-502369

Další odpovědi
marci1

Takovýto soudní proces trvá velmi dlouho. Soudní dvůr musel vyslechnout svědectví 380 svědků a prověřit téměř 10.000 exponátů jako důkazní materiál. Rozsudek by měl být vynesen do konce roku 2017. ☹

Kryšpín

Můj starý příbuzný má názor, když tam vládl Tito tak byl pořádek, když vládl i když tyran Husejn v Iráku byl jakýsi pořádek, v Libye Kadáfi také to fungovalo.
Jelikož humanisti požadují lidská práva, bez ohledu na různé okolnosti a snaží se provádět v celém světě jakéhosi policajta, tak se to často zvrtne v ozbrojený konflikt. Ale v Srbsku to bylo humanitární bombardování spolkem NATO, kde jako řádný člen má podíl i Česko, Srbsko bylo těžce poškozeno a do dnešního dne se z toho nevzpamatovalo. Byly zničeny mosty, továrny, nemocnice, také 300 škol, televize, čínské vyslanectví a.p., o práci přišlo 700 tisíc občanů, byly použity grafické bomby. Srbové stavěli papírové tanky, děla, mosty a piloti NATA zuřivě útočili. Později Amnesti internacionál označil celou akci jako válečný zločin. Česká vláda hrdě schválila tuto akci a předán souhlas panem Kavanem osobně madam Albrichtové. Co bylo docíleno, řada západních dravců tam začala podnikat a vznikla ještě větší nenávist, nejen proti etnickým skupinám, ale i proti společenství NATA. Pokud někteří čecháčkové stále kňourají jak jsme trpěli pod Sovětským svazem, kdy bylo několik zabitých a zbabělci prchali za kopečky, tak proti rozbombardovanému Srbsku to byla procházka růžovým sadem.

dr.luha

Žádná genocida nebyla. Bylo zabito asi 350 vojáků, ale to je ve válce zcela běžná záležitost. Údajně zabití civilisti šli za dva roky vesele k volbám. Stali jsme se všichni obětí cílené západní propagandy.