autacek

Proč došlo ke zrušení krátkodobých výchovných trestů odnětí svobody a fungovaly by i dnes?

Třeba 14 dní šatlavy o chlebu a vodě za drobnou krádež, či výtržnost, apod. Mám pocit, že systém trestů, kde je nakonec jen finanční trest, či podmínka, vlastně nejsou trestem a na druhé straně, pokud jsou osoby zavřeny na dobu delší, akorát se ve vězení naučí ještě co neuměly, navíc dojde k jejich naprosté deasocializaci a velice často po návratu z NVZ v trestné činnosti pokračují.

Odpovědi
Kepler

Kdyby se zavíralo za každou „ptákovinu“, musely by se např. v Praze vybudovat nová čtvrť složená jen ze samých šatlav. Ještě ty sígry zadarmo živit, zaměstnávat a platit dozorce, to tak! Jen ať si odpracují veřejně prospěšné práce, aspoň jsou užiteční.

Drap

Směřuj svůj dotaz a své zákonodárce.