zjentek

Proč dobrák nikdy neví, kdy a s kým včas válčit, a čeká, až to za něj udělají ti zlí?

Tato otázka je jen drobným zamyšlením nad stavem celé naší společnosti. Děkuju. 🙏

Nejlepší odpověď
Disraeli

  1. Protože je to krajní řešení a pochopitelně se k němu většinou uchýlí ti horší. Ti „dobráci“ většinou hledají jiné řešení a doufají v nevyhrocení konfliktu, který by nepřerostl ve válku.
  2. V historii plno řekněme těch lepších (v právu) zahájilo válku… a taky porazili toho proti komu ji vedli. Popichování, nedodržení smluv/závazků, předzvěst vzpoury nebo jiných zrad, válečné štváčství, spiknutí se s jinými. A tak ti v právu nelenili, vzali vojsko a ukázali tomu druhému, že nebudou na nic čekat a rovnou ho navštívili s celou armádou. ;)

Dnes se obzvlášť musí vyhýbat válčení, obvlášť u mocností a tzv. supervelmocí. Aby z toho nebyl globální konflikt nebo nebyly použíty ZHN. A vlastně i obyčejné konvenční zbraně jsou mnohem ničivější než kdy v historii. Technologie zkrátka pokročily. To, že některé zbraně, prostředky nebo taktiky nejsou klasifikovány jako ZHN nebo podobně, neznamená, že nemohou způsobit smrt statisíců nebo destrukci celých oblastí.
Válka je ve většině případech zbytečná a je to „poslední řešení“, když to nešlo všemi mírovými způsoby.
Ovšem „drobných“ vojenských konfliktů je na světě hromada. Válčí se nonstop.

Další odpovědi
elkon

„Dobrák“ neválčí, protože je dobrák. Válčí ti kteří z toho chtějí mít prospěch.

Roman71

Jednoduše proto, že bojovat za mír se zbraní v ruce je kontraproduktivní.

Nedávno jsem četl zajímavý citát:
„V zápase s prasetem nelze zvítězit. Ušpiníš se, a praseti se to navíc líbí.“

VaclavZeman

Elkone, v druhé větě před „kteří“ ti chybí čárka. Děkuju.

zjentek

Elkon zatímco dobrák sedí a vzdychá ach jak je to strašné, když už se tedy předešlý stav (na který zvysoka kašlal, bo „je dobrák“) vyhrotí v ozbrojený konflikt, že?

zjentek

Quentos, díky 👍

Disraeli

Ten, kdo ví, kdy může bojovat a kdy nemůže, zvítězí. Řekl „nějakej“ Sun-c’. ;) :D
Tj. bojovat podle okolností a možností. Kdy si to může dovolit, a kdy ne.

zjentek

👍