zjentek

proč dneska děcka a lidé vůbec nezdraví? Myslím mladé lidi ..tak do 45ti let

na procházce se psem potkám různou sortu různě starejch lidí, ale na pák výjimek nezdraví už vůbec nikdo. Pro mě je vrchol neúcty už to, co nosej na sobě ..hubu by ale otevřít mohli. To projdete kolem třicetiletýho smrada a von dělá, že si prohlíží letadla zrovna v momentě, když se míjíte ..pokud se vám teda zrovna mlčky nedívá tupě a nas.raně do očí, nebo třeba do rozkroku.
Co si myslíte, že za tím vězí?

Nejlepší odpověď
dnb

jiný nesmyslný důvod

Respektive jiny smyslny duvod. Lide na dedine se zdravy automaticky, pac se vsichni alespon trosku znaji. Kdyby jsi sel po meste napr. v Praze a potkal bys 5 000 lidi za hodinu, tak by ti asi upadla huba, kdyby jsi mel kazdeho pozdravit nebo by jsi byl za blbce. Na dedine ale pozdravy byvaji zvykem i u lidi, kteri se neznaji nebo se poznaji jen od videni.

Další odpovědi
anonym

nejsou dostatečně slušně vychováni

Nemusíš je potkávat jen na procházce,horší je,když jsou to kolegové na směně.Nevím,ale zdá se mi,že je to výchovou.Nás učili pozdravit raději 2× než vůbec.

anonym

jiný nesmyslný důvod

Doplňuji:
Jaká neúcta? Neúcta je mluvit o ženě jako o věci, to je neúcta, co má kdo na sobě, je jen a jen jeho věc, on si může myslet o tobě to samé. Pokud tě někdo nezdraví, asi ví, proč to dělá.

marci1

nejsou dostatečně slušně vychováni

Pokud tedy myslíš lidi, kteří Tě znají, tak asi ta jejich výchova nebyla „nejvytříbenější“. Záleží i na tom, co vidí a slyší doma, v rodině, u příbuzných apod. Prostě to musí hlavně slyšet. U nás na procházce v lese se zdraví i úplně cizí lidé a ještě k tomu se na sebe usmějí a prohodí spolu pár vět konverzace. 🙂

kolabter

mají z něčeho strach

Já taky nezdravim. A nezdravim z jednoho prostýho důvodu. Bojím se lidí. Už jenom třeba kvůli tomu, jak na koukají. Hned jsem podle nich krázl a bastard, jen kvůli tomu že mám delší vlasy nebo jiný oblečení. A když už se někdy odhodlám otevřít pusu a pozdravit, tak mi ten člověk buď neodpoví, nebo pozdraví nějak tak ve smyslu „Doufám že se už víckrát neuvidíme.“ Chyba není vždy na straně těch co nezdraví.

Drap

nejsou dostatečně slušně vychováni

Slušně vychovaný člověk ví už od útlého dětství, že pozdravit je slušnost

RyuzakiKate

nejsou dostatečně slušně vychováni

Hele, já zdravim, pokud se to zkrátka sluší. Když vejdu do obchodu, pokud potkám někoho z baráku na chodbě, když jsem ve škole, tak každýho učitele i někoho, o kom nevím, jestli je učitel (pro jistotu, co když mě někdy bude učit a bude si to pamatovat?) … Ale když vrazím na přednášku pozdě, a tam je známo, že přednášející nechcou být rušeni, tak se aspoň usměju a pokynu hlavou.
A zrovna dneska jsem na chodbě baráku pozdravila paní nesoucí dítě, a i to malý mi odvětilo na pozdrav :)

redy

jiný nesmyslný důvod

Zdravím jen lidi který znám,pak samo že v obchodech,ale tam je to zbytečný neb tě nikdo neslyší.Ale to mi nevadí,stejně pozdravím.
Spoustu lidí nezdravím i když je znám, oni totiž neuměj odpovědět.Tak co bych je zdravila ☹ Většinou sou to lidi starý a neuměj kváknout)–jejich věc--

Awe

jiný nesmyslný důvod

A proč by tě měl kdokoliv zdravit když tě nezná?To bych nedělal nic jiného. Já tě potkat tak tě taky nepozdravím

Elk

jiný nesmyslný důvod

Doplňuji:
Třeba Vás znají a stydí se říkat : Čest práci!
To si chcete vynucovat i pozdrav?
Ty doby jsou už pryč, SOUDRUHU!!!

Löwe

jiný nesmyslný důvod

ptáč

politická situace země (nas.ranost)

http://www.no­vinky.cz/krimi/321919-mladik-mi-neodpovedel-na-pozdrav-poslete-hlidku-zadal-muz-strazniky.html

http://youbo.i­prima.cz/vide­o/zadost-o-zaslani-hlidky-policie-za-nepozdraveni-1160

Evelin99

nejsou dostatečně slušně vychováni

zjentek

Samba: jakože kdo nezdraví tak ví, že je nevychovanec? Hele, choď třeba v bombarďákách, mysli si v tom ohozu o lidech to samý, ale nelez mi v tom na oči s odpovědí 2 in 1

anonym

kuš!!!