Avatar uživatele
arygnoc

proč dnes od rána zvoní zvony na kostelech?

nebo to mám jenom taková pocit?
prostě od rána zvoní.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? rynek878, Kerberus, dědapetr, anonym, Deli před 4628 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Dnes je podle katolického kalendáře svaté Heleny. Ta se zasloužila o výstavbu chrámů, byla vzornou křesťankou. Objevila kříž Spasitele.

V Cařihradě nechala postavit chrám Svatých apoštolů. V letech 325/6 podnikla cestu do Palestiny, kde nalezla Kristův kříž. V roce 326 údajně v Jeruzalémě objevila Kristův kříž a pro jeho uložení nechala postavit v Římě baziliku St.Croce in Gerusaleme. V Betlémě dala postavit baziliku Narození a na Olivové hoře baziliku Nanebevstoupení. Konstantina přiměla k tomu, aby v Jeruzalémě vybudoval chrám Vzkříšení. Připisuje se jí i kostel Svatého Kříže v Jeruzalémě.

Domnívám se, že jde o poděkování sv. Heleně v den jejího svátku.

V. v. http://druido­va.mysteria.cz/KEL­TSKY_ROK/SVATA_HE­LENA.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

U nás nezvonil kostel a to ho mám kilometr o baráku.Nebudují u vás v kostele elektrické zvonění a jestli ho nenastavovali.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Děkuji arygnoc za otázku a Kerberus za odpověď, ač jsem Helena, že na můj svátek zvoní zvony a proč, jsem za svých 33 let nezjistila 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

u nás jsem nic neslyšela a ve vedlejším městě jsem byla odpoledene a také nic – možná se u vás něco stalo něco uctívají co já vím?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

třeba někdo zemřel… u nás zvonily zvony, když někdo umřel, popřípadě, když byl státní svátek, začínala bohoslužba, byla svatba (v kostele samozřejmě :)) atd…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek