arygnoc

proč dnes od rána zvoní zvony na kostelech?

nebo to mám jenom taková pocit?
prostě od rána zvoní.

Nejlepší odpověď
annas

Dnes je podle katolického kalendáře svaté Heleny. Ta se zasloužila o výstavbu chrámů, byla vzornou křesťankou. Objevila kříž Spasitele.

V Cařihradě nechala postavit chrám Svatých apoštolů. V letech 325/6 podnikla cestu do Palestiny, kde nalezla Kristův kříž. V roce 326 údajně v Jeruzalémě objevila Kristův kříž a pro jeho uložení nechala postavit v Římě baziliku St.Croce in Gerusaleme. V Betlémě dala postavit baziliku Narození a na Olivové hoře baziliku Nanebevstoupení. Konstantina přiměla k tomu, aby v Jeruzalémě vybudoval chrám Vzkříšení. Připisuje se jí i kostel Svatého Kříže v Jeruzalémě.

Domnívám se, že jde o poděkování sv. Heleně v den jejího svátku.

V. v. http://druido­va.mysteria.cz/KEL­TSKY_ROK/SVATA_HE­LENA.htm

Další odpovědi
dědapetr

U nás nezvonil kostel a to ho mám kilometr o baráku.Nebudují u vás v kostele elektrické zvonění a jestli ho nenastavovali.

Deli

Děkuji arygnoc za otázku a Kerberus za odpověď, ač jsem Helena, že na můj svátek zvoní zvony a proč, jsem za svých 33 let nezjistila 🙂

hanulka11

u nás jsem nic neslyšela a ve vedlejším městě jsem byla odpoledene a také nic – možná se u vás něco stalo něco uctívají co já vím?

Ella

třeba někdo zemřel… u nás zvonily zvony, když někdo umřel, popřípadě, když byl státní svátek, začínala bohoslužba, byla svatba (v kostele samozřejmě :)) atd…