bestanswer

Proč dnes 9 z 10 lidí ve věku okolo 18 neumí ocenit tradiční umění a hudbu ?

Doplňuji:
jen tak btw, já mám 19 … :D

Nejlepší odpověď
huxa

:D protože jsou stupidní paka, které chytají americké zvyky? :D to bude asi ono… je mi 16 a doufám, že umím toto ocenit; u nás třeba kovařina, proutěné výrobky, z hudby metalica best, ale i dechovky si rád poslechnu :) je to o člověku…

Další odpovědi
Drap

Nejenom v umění a hudbě, ale masivně opouštíme vše tradiční a nezajímáme se zvyky, život a zkušenosti našich předků. Honba za majetkem vytlačuje toto vše z našeho života. Asi to neni dobré, a v budoucnu se nám to může i vymstít.

anonym

Když se vrátím do svých mladých let, tak si marně vzpomínám, kolik lidí umělo ocenit umění a vážnou hudbu před čtyřiceti lety. Taky bych to netipovala na 100 procent.
Prostě je to otázka vkusu, výchovy, zralosti. Někdo nepřijde vážné hudbě „na chuť“ nikdy, protože se mu prostě nelíbí. V umění to dnes je většinou o podbízení a líbivosti (vše pro tučné a spolehlivé zisky). Na klasiku není dost času a mnohdy ani dost zájmu.

Damiana

Nemyslím, že je to tak zlé. Jen je to tím, že je více lidí, větší výběr, hlavu vymývající komerce – a v tom se jeden špatně orientuje. Zvlášť, pokud nemá dobré „vedení“. Naštěstí stále ještě se najdou mladí lidé, kteří hrají a milují klasickou hudbu, ale i umění jako takové, nadále je vyhledávají, rozvíjejí a propagují. Svědčí o tom nejrůznější zájmové kluby, kroužky, školy, soutěže a festivaly. Když vidím třeba taneční soutěže ve stand. nebo lat. tancích – nádherně tančící mladé páry třeba na Sinatru, výstavu současného umění mladých umělců, nové přehlídky módních návrhářů, poslechnu si třeba Charlie Straight – jsem docela spokojená…:-)

Kohut57

To ještě není tak zlé, horší to je s uměním a hudbou světové úrovně v moderních stylech u nás. Tam je to 96 ze 100. A v blbém prostředí je člověk úplně 1 ze 100, kdo tuší oč jde. Jsme hrozně nekulturní populace již několik generací.

Lorrien

Mně je 15 a taky to neumím… Haha, just kiddin' :D Umím je ocenit, ale vyrostla jsem v jiné době, tak je jasné, že se mi líbí něco jiného. To je stejné, jako kdybyste byl býval měl rád třeba Lucii, ale Puhdys už ne, protože už nebyli „in“… :D

Lakeysha

Jestli myslíš vážnou symfonickou hudbu, operu a tak…no tak tu jsem taky nikdy uplně nedocenila…anebo jako docenila, ale neposlouchala bych to. Ovšem ty mluvíš o tradičním umění, tak mi to evokuje spíš folklór. A ten oceňuju už hodně dlouho. Pravda, jenom zahraniční, ale pořád folklór. Moc mi nedochází, co označuješ jako tradiční umění…

manon

Nebyla bych tak přísná. Myslím, že pokud se ohlédnu, tak když nám bylo 18, taky jsme to moc neoceňovali. Myslím, že je to v tomto věku přirozené. Mladí hledají svoje, neotřelé prostředky vyjádření a snaží se bořit vše zažité, kus protestu je v tom a jejich kulturní rozhled se pořád ještě tvoří.

ANONYMKA-248

Protože málo kdo má vzor který je buď z Ameriky a nebo z jiné a země a polovina takových vzorů žije moderní dobou…Také je to kvůli tomu že je jiná doba existují televize počítače a sociální sítě tudíž 18-leté děti stráví polovinu svého dne u počítače nebo u televize a nejdou se podívat ven a ani do galerie umění či na operu..

SonsyMite

Tohle přesně nesnáším. Jedná se spíše o lidi ve věku 10 – 25 a ne 9 z 10 ale 11 z 10 a chápu proč.

huxa,
opravdu se ti divím. Řekl bych to i jinak…

opportunity

Protože do toho ještě nedorostli. Bohužel někteří nedorostou nikdy.