bolak

Proč diváci na tenise tleskaj i při dvouchybě?

Vždyť jeden hráč zkazil dva balony, aniž by se jich druhej hráč dotknul.. není to škodolibost?

Odpovědi
manon

Záleží na „výchově“ diváka. Já nikdy netleskám chybě soupeře, pouze jásám při dobrých zákrocích „našich“. Ale není to příliš rozšířený přístup :)
Taky mi to přijde nepatřičné – možná někdo chápe ten potlesk jako povzbuzení svého hráče do další hry, ne ve vazbě přímo k té dvojchybě…

bolak

manon: No já to viděl v tom Dejviskapu, a protože tenis moc nesleduju, tak tomu nerozumím. Sem zvyklej z fotbalu a hlavně z hokeje, že se tleská dobrýmu výkonu a v tomhle případě ani jeden z hráčů nic nepředved. První dal dvakrát do sítě a druhej se jen pohupoval ze strany na stranu.

manon

Jojo, přesně :) Ale jak říkáš – možná škodolibost, nebo jak říkám já – možná povzbuzení do další hry – ať už pro pohupovače nebo chybovače :)