Kapicka

Proc delam pri pisemkach chyby a pritom to ucivo naprosto chapu,a jak se temto chybam vyhout?

Toto se mi stava dost casto,jenze mi to pak kazi i znamky ve skole.Ja to ucivo jinak uplne dobre fakt peckove umim,ale jen neco prohodim a uz je to spatne… Neda se tomu nejak vyhnout?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Řekl bych, že je to stresem, nervozitou a soustředění se na podstatnou hlavní „těžkou“ věc a drobnosti a jednoduché věci okolo neřešíš

Když jsem chodil na školní průmyslovku (nedobrovolně) tak když jsme kreslili spoj závrtným šroubem, tak jsem maximální pozornost věnoval tloušťce čar na výkrese (obrsy, hrany, ukončení závitu silně a závit, šrafování slabě) a že má být na výkrese osa – šroub je rotační souměrná součást tam je vždy osa, to jsem jaksi vynechával.

Další odpovědi
Pájo

Ono jedna věc je chápat a druhá je mít nacvičeno…

Nejlepší kontrolou znalostí je provést si doma cvičné testy… napsat si to, vypsat si vše zjednodušeně bez možnosti dívat se do učebnice (skript)

Několikrát to zopakovat… určitě to znáš, nad knížkou ti to je jasné perfektně…

…teď ji zavři a vypiš, co si pamatuješ..
…opiš si zadání příkladů a počítej (jako při písemce, ale v klidu doma).
…nechej se někým doma vyzkoušet
…zkus (to co se máš naučit) někomu říci doma, vysvětlit mu to.
Bude to těžší, ale natrénuješ to.
Prostě si to prožiješ nanečisto a naostro to bude vždy už jen lepší… získáš cvik a sebevědomí.

posahanek

Takové problémy mám furt ale nejlepší je prostě ten stres zahodit třeba přestávku před testem si ji pořádně užij a zapomen na nějaký test a řekni si jsem připravená!!!!!!!!!!­!!! :))))))))))))­)))))))))))))))))))

quentos

to se stává tzv. „zmatkařům“. Taky jsem byl zmatkař, zejména v matematice, fyzice a zeměpise. Jak říká Michal, proti zmatkování pomůže nejlépe hodit se do klidu; říct si, že (což je mimochodem fakt) když nejde o život, jde o prd.