Meggie2

Proč datel klove do stromu?

Odpovědi
Hufnágl

Ne darmo se mu říká, že je lesním lékařem. Co myslíš, že klove ze stromů?

Edison

„Hnízdo je v dutině stromu, obvykle narušeném uvnitř, v ČR nejčastěji v buku, jedli a borovici ve výšce 8–12 m. Vytesání hnízda trvá 10–28 dnů a tesá je obvykle jen samec. Hotová dutina je hluboká 47–57 cm a široká 12–20 cm, s okrouhlým nebo svisle oválným vletovým otvorem o průměru 6–11 × 8–11 cm.“

„Živí se především ve dřevě žijícími brouky (lýkožrouty, kousavci, tesaříky) a mravenci, méně housenkami motýlů a měkkýši.“

Zkopírovat to sem trvalo dýl, než to najít.

Proto je NEPOUŽITELNÁ Hufnáglova odpověď rychlejší.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Datel_%C4%8Der­n%C3%BD

EKSOT123

Tady máš strakapouda, jak vytahuje larvy z děr.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=PaV5enWqAx0
Pravdu mají oba kohouti. Prvním důvodem je obživa, druhým hnízdění. Body jim nedám, abych je ještě popíchl.
Svěrák-Uhlíř: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=N9q6-P8g2eg

Edison

Já nic nepotřebuju. Vtip je v tom, že Hufnágl v zásadě nenapsal vůbec nic… 😁

Hufnágl

Von ten datel klove ze stromů asi projektily československých partyzánů.

Edison

Tak… teď jsi napsal. A BLÁBOL. 😁

EKSOT123

No já myslím, že bys měl chlapsky uznat, že ti teď Hufnágl natřel, třeba budeš mít šanci příště.

Edison

Nic mi nenatřel… Nejdřív nenapsal NIC a to ještě ve formě otázky a pak BLÁBOL… To je prostě holý fakt. Takže si s tím rozhodně hlavu nedělám. 😁

Hufnágl

Jak nenapsal nic? Co ten lesní lékař? Ten hovoří za vše, ty buku vysoký 8–12 m.

Hufnágl

Nebul, on ti někdo ten bodík dá.

Edison

Já se směju. Tobě. Současně je mi smutno, když vidím, co seš zač. Chceš trollit a nemáš na to…