JežíšKristus

Proč dali Češi ve volbách přednost koalici SPOLU před hnutím ANO?

V českých volbách do Poslanecké sněmovny PČR nechali Češi zvítězit koalici SPOLU. Babišovu hnutí ANO řekli Češi své „ne“, a poslali jej do opozice.
„Babiš: Zemanovu nabídku jednat o vládě nepřijmu, půjdeme do opozice“
https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/babis-zemanovu-nabidku-jednat-o-vlade-neprijmu-pujdeme-do-opozice/2103997

Nejlepší odpověď
dubraro

Lidé chtěli změnu, někteří už měli Babiše plné zuby. Doufají, že změna bude k lepšímu, ale ona nebude. Staré problémy nová vláda nevyřeší, naopak přidá ještě nové vlastní.

Další odpovědi
elkon

Protože koalice je podvod na lidi. To co bude v parlamentu není obraz společnosti. ANO vyhrálo dvojnásobným rozdílem než modroptáci. Ti ostatní nestojí ani za zmínku. Tenhle spolek nemůže dlouho fungovat, mají už rozpory nyní.

Smack

Protoze šli volit všichni živnostníci, z důvodu zrušení EET.

Viktorie II.

Píši za tatínka:
Proč, protože lidi už zapomněli, jak to dopadlo s obyčejnými lidmi, když vládla ODS, KDL-ČSU, Top09 jako samostatné strany.
Rozkradli so se dalo, jaké kauzy vznikly (ProMoPro, Ekotendr, Lesy Čr, První chráněná dílna, Rop-Severozápad. To jsou kauzy, o kterých také lidé zapomněli, a iniciátoři sebraly spousty miliard od státu, a korunu do dnešního dne nevrátili zpět do kasičky.
A také je taťka rád, že Piráti ostrouhali.

Pepa25

Protože chtěli změnu a nelíbila se jim „berlusconizace“ české politiky. A hlavně: bylo to napříč zemí, rozhodně Babiše nepotopila Praha, jak se snaží tvrdit (např. ve Velkých Karlovicích – konec světa, dál už jen Slovensko – SPOLU 37%, ANO 24% …)

paul1

Ten rozdíl byl nepatrný, ale byl. Proč? No asi opravdu hodně lidí chtělo změnu a také hodně lidí už unavovaly ty průšvihy okolo Čapíhio hnízda atd.

Disraeli

Sečti hlasy každé té strany ze SPOLU zvlášť (třeba klidně i z minulých voleb) a připočti k tomu, že oblíbenost těch stran se mírně proměnila (jako vždy), plus situace (šli volit i Babišovi odpůrci a taky ubyla popularita jiným stranám, která se přenesla do koalic, v těch navíc byly změny, které jen mohly zvýšit populatiru, nemluvě o samotné koalici a jejich programu).
Pořád jsou to tři na jednoho, respektive pět na jednoho. Tři strany (a to ty největší) vs jedna strana/hnutí dají ve výsledku zpravidla víc (než jedna). Tak proto. Spíš musíš jako odpůrce uznat, že je obdivuhodné, že jedna strana se skoro vyrovnala třem dalším největším.
Volby nejsou v tomto ohledu až tak rozdílné jako ty minulé (hlavně co se hlasů ANO týká – ubylo hlavně ostatním a ti přešli ke koaličním stranám, nemluvě že byla větší vol. účast). Kdyby byly stejné koalice 2017, tak se dá předpokládat, že výsledek by byl skoro stejný jako letos, ale parlamentní většina by byla jasná (3 + 2 strany prostě překonají jednu).

plebs

Zachovejte klid za pár let pod vedením modrého ptactva předhoníme Rakousko

Viktorie II.

Paul1, teď si mně rozesmál. Lidi měli nějaké hnízdo u zádele. Stejně to půjde pod koberec, i za vlády „této demokratické zvolené svoloči“!

JežíšKristus

Viktorie: A ví tatínek, že Topolánek nekandidoval? Co má Fiala společného s ProMoPro, to by mě zajímalo.

Viktorie II.

Je zmínka o kauzách, a ProMoPro je jednou z nich. To je jen na osvěžení paměti. těm, kteří dali svůj hlas pofidérní společnosti, tedy nastávající vládě.
Já si to bohužel nepamatuji.

JežíšKristus

Jestli se chceme bavit o kauzách, tak můžeme začít u prezidenta Zemana s OKD či odpuštěním 1 mld. dluhu Rusku, nebo u Babiše s kauzami Profrost, Imoba, Čapí hnízdo, syn – bílý kůň – na Krymu, Pandora Papers, převzetí Agrofertu, korunové dluhopisy, Afeed, apod ( https://www.fo­rum24.cz/capi-hnizdo-je-jen-zlomek-zde-jsou-prehledne-kauzy-andreje-babise/ )
Jde o to, že dnešní ODS nesestává z lidí, kteří tam byli za Topolánka. Paroubek už je taky na smetišti dějin.

Pokud Vám přijde bývalý rektor Masarykovy univerzity, profesor Fiala, jako pofidérní společnost (jakkoliv za sebou nemá 100 kauz jako Bureš – viz výše), pak máte zřejmě společenskou laťku nastavenou velmi vysoko. Nebo možná jen vytahujete staré kauzy ODS, protože se nesmíříte se skutečností, že Fiala nemá takové máslo na hlavě jako Bureš.

Čecho_slovák

Pepa25, u nás mělo Ano 106 hlasů proti 71 hlasů Spolu.

Pepa25

Čecho_slovák: no, někde musel Babiš ten víc než milion hlasů nasbírat. Že to bylo v malých vesnicích s 300 obyvateli, kde je 200 důchodců mě nepřekvapuje.

JežíšKristus

elkon: Vy jste nečetl, kolik lidí odešlo z ANO, kvůli jejich rozporům? Koalice je předvídána a umožňována zákonem. Pokud označujete koalice za podvod, pak označujete zákony ČR za podvod. SPOLU volilo více lidí než ANO, v demokracii je vítězem strana s vyšším počtem hlasů, a ANO ani není stranou, ale jen hnutím.

elkon

Já jsem četl skutečné výsledky, bez nějakých slepenců.

Alesh

elkon: jj, nejlépe vládu jedné strany, viď soudruhu?

JežíšKristus

Elkon, proč nesnášíte zákony ČR. Koalice jsou předvídány zákonem. Jste anarchista?