Michal Kole

Proč ČSSZ, každý večer nevygeneruje nějaké XML, které by poslalo na Úřad práce?

Logicky: Každý zaměstnaný člověk musí být v evidenci České správy sociálního zabezpečení. Když tam není tak je logicky nezaměstnaný.

Proč by se měl občan chodit sám registrovat na Úřad práce, když by mohl počítačový program na sociálce vygerovat XML, které by se poslalo na Úřad práce a člověk by se tam automaticky zaevidoval.

Když by to proběhlo automaticky tak by Úřednice měli na občana více času a mohli by vymyslet nějaké „elegantní“ řešení jak občana zaměstnat, než se zdržovat administrativou.

Sice se registrovat na pracáku není povinnost, ale každý to dělá, aby se za něj platilo zdravotní pojištění.

Pro méně znalé vysvětlím, že XML je univerzální textový formát pro přenos dat

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/XML

Nejlepší odpověď
anonym

Hned 3 nepravdivá tvrzení:

  1. Ne každý, kdo není v evidenci musí být nezaměstnaný.
  2. Ne každý, kdo momentálně nemá práci, musí mít důvody se zaevidovat.
  3. Pro evidenci je podmínkou osobní žádost, což po netu nejde. (Každý nemusí mít internet a privátní osoby nemají ani elektronický podpis ani elektronickou schránku).

Proto D. odpovídá chybně, není to zavedeno náhodně a libovolně, ale dle zákonných a technických možností.