Beno

Proč covidem nakažení lidé často chodí venku?

Už není žádná karenténa, na všechno stačí jen 5 dní?

Nejlepší odpověď
elkon

Protože jsou neodpovědní. A někteří to i podceňují (z nich jsou to pak hlavně ti, kteří nemají „zdravý rozum“). Ale pokud jdou někam, kde nikdo jiný není, tak to problém není (třeba do přírody).

Další odpovědi
annas

Otázka je nepřesná. ,Zse těch dotyčných, o nichž víte., dovíote se , proč to tak je. Jenže záleží na tom, kam chodí, zda do přírody,. nebo jinam, kde je hodně lidí.

quentos

A proč by nemohli? „Karanténa neznamená, že musíte sedět zavřeni mezi čtyřmi stěnami – například můžete jít vyvenčit psa, pokud to nikdo jiný nemůže udělat. Ovšem vyberte si na to dobu, kdy je venku co nejméně lidí, a pokud někoho potkáte, udržujte od něj dostatečný odstup.“ https://www.pro­zeny.cz/clanek/mu­site-do-karanteny-tohle-o-ni-potrebujete-vedet-62734

Zdroj: https://www.pro­zeny.cz/clanek/mu­site-do-karanteny-tohle-o-ni-potrebujete-vedet-62734

led

Mnohí to ani nevedia, nemyslím tých, ktorí majú papier s testom.
Pre tých, ktorí vedia, že sú nakazení, je to povinnosťou nechodiť medzi ľudí. Prirodzene aj pri venčení psa sa možno ľuďom vyhýbať a počas prechodu cez spoločné priestory sa zakryť dýchacie cesty

Ametyst

Protože se už začalo promořovat.

Disraeli

Dnešní doba je pošahaná. Nemocní žáci a studenti nesmí na krok z domu – uvidí je spolužák, ten to ve škole řekne a bude z toho mít problém (i rodiče). Lidé na nemocenské mají vycházky a můžou jen to a to, jen v tu dobu. Zaměstanvatelé si musí brát DOVOLENÉ z práce, respektive si pár dní z roka můžou dovolit po splnění podmínek urvat pár dní pro sebe… Jen co se člověk narodí a má pár málo let, už má spoustu povinností, které musí vykonávat a splňovat a má předem nadiktovaný život ve společnosti (škola, poplatky a daně, práce, důchod, smrt).
Člověk NESMÍ, člověk MUSÍ… nemyslím vyloženě zákony a těžkou kriminalitu, ale hlouposti jako, že člověk musí mít vycházky a jinak se nesmí hnout z domu, nemocné děti/žáci nemají ani ty vycházky.
A nebavím se o covidu, ale o nemocech a dovelené všeobecně.

aliendrone

Protože ne každý bydlí na Karlštejně a doma na to nemají prostor? ;) :D :D

Jistě jde o tupá nevzdělaná hovada, která nesledují naše pravdomluvná média, neposlouchají rady vlády a jejích „odborníků“. Jinak by VĚDĚLI, že mají na STRAŠLIVÝ Covid umírat doma v posteli, místo lítání po všech čertech. ;) :D :D

hapiky

Protože se chtějí o svůj úděl podělit s ostatními? Někdo může být takový hajzlík, co si řekne: Když já, tak i druzí.
Možná doufá, že pobyt na „čistém vzduchu“ ukrátí jeho trápení.

Beno

Promořovaní znamená, že budou všichni nakaženi jednom kuse? Nikdy nebudou všichni vyléčení.

Disraeli

*zaměstnanci