Michal Kole

Proč co je inkfart ví každý a co je schizotypní porucha osobnosti neví nikdo ?

Nejlepší odpověď
Wang

Michale, vše je to otázka osvěty (informovanosti).
Hlavně infarkt je otázkou ohrožení života, což schizotypní porucha není.
Lidé se snaží „znát“ věci, kde mohou pomoci a aktivně reagovat.

Další odpovědi
anonym

Mám pocit, že my- tady- už to tušíme…

Drap

infarkt zasáhl jistě více lidí

manon

Myslím, že lidi se zabývají těmi nemocemi, o kterých si myslí, že by se jich mohly týkat nebo se jich už přímo týkajií. Infarktem se cítí ohroženo hodně lidí, proto se o to víc zajímají. Určitě řada lidí zná i schizotypální poruchu – ti co s ní mají co do činění. Já si o ní něco málo teď taky přečetla, taky o některých dalších, třeba narcisistická porucha osobnosti mne též zaujala… Tak kdyby se chtěl někdo také podívat: http://www.plhb­.cz/content/po­ruchy-osobnosti
Doplňuji:
No a třeba co když se dvě poruchy zkombinují ? – třeba se ještě přidá anankastická… To se taky stává, taky se o tom asi málo ví…

zzzzz

Já to vím.
Doplňuji:
Michale, ty by sis měl od počítače a internetu úplně odpočinout. Nejlépe si zajistit na nějaký čas pobyt v nějaké komunitě, která spojuje tyhle lidi a pomáhá jim naučit se, se schizofrenii žít. Můžeš vyzkoušet třeba psychiatrickou léčebnu, není žádná ostuda se tam dostat, naopak je chvályhodné, když někdo svůj problém hodlá řešit. Tady ti nikdo z nás nedokáže pomoci. Pomoct si můžeš jen ty sám, tím, že se budeš léčit.

anonym

Dost lidí tě tu bere, ale zkus se ZAMYSLET.

anonym

Přísahám, že se vrátíš do PL v Dobřanech.