dmatejek777

Proč člověku zčervenají tváře, když přijde ze zimy do tepla?

Doplňuji:
Navíc jsou tváře horké…

Nejlepší odpověď
Erája

Protože venku na mraze jsou cévy stažené (konstrikce), a když se přijde do tepla, tak se roztáhnou (vazodilatace) a obnoví proudění krve a tím výživa tkání. Dojde tedy k počátečnímu překrvení, což se pak srovná.

Další odpovědi
Krakis

To máš to samé,jako když vytáhneš z lednice lahváče-taky se ti orosí… 🙂
Prostě náhlá změna teplot,akorát že pivo se ti neprokrví,ale o­rosí.