mosoj

Proč člověk využívá jen hodně malou část kapacity mozku ?

Proč to je, když podle teorie evoluce se vše vyvinulo tak jak to člověk potřeboval ke svému životu ? To ten mozek již někdy naplno využíval a pak to čas nebo někdo utnul ?
Doplňuji:
Nemluvím o mrtvé tkáni!!!
Je prokázáno, že lidský mozek dokáže člověk využívat maximálně ze tří až deseti procent.
Jak praví bubča někdo ani z těch tří procent.
Proč se tedy mozek vyvinul do takovéto schopnosti když to člověk nikdy nepotřepoval?
Podle teorie evoluce se živočich vždy přispůsoboval životnímu prostředí a činnosti kterou dělal.

Nejlepší odpověď
anonym

protoze tato informace je chapana nepresne, neni pravdou ze by velka cast mozku byla mrtvou tkání 🙂 má svůj účel.

mozek často zdůrazňuje zapamatovanou informaci/zkusenost mnohonasobnym duplikovanim cesticek v siti neuronu, z toho pak vznika ten dojem ze se „plytva megabajtama“ 🙂

//

pravdou je ze kdyz se v oblasti informacnich technologii pokousime o umelou inteligenci na principu neuronovych siti, plytva se hned terabajtama 🙂 takze mozek patrně funguje ve vysledku sice bajecne, ale jen diky obrovskemu zdanlive neefektivnimu chaosu v nem 🙂

Další odpovědi
dudu

Existuje názor-poznání, že lidský mozek je zatím kýmsi zablokován do doby, než naše rasa dosáhne vyššího stupně poznání., poté na základě impulsu odněkud z vesmíru se lidská mysl otevře do další dimenze a začne využívat celé spektrum nám „naprogramovaných“ dovedností.

anonym

Některé části jsou atavizmus,velká část „spí“.
Mozek pracuje na asi na 30%.
Jak jsem koupil,tak prodávám.

Je dost lidí,kterým,zdá se, nepracuje vůbec.
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/M%C3%BDtu­s_o_vyu%C5%BE­it%C3%AD_10_%25_moz­ku

Zřejmě je to jinak,než jsem si myslel.
Tím hůř pro ty,kteří jej nepoužívají.

verka

Učili jsme se přirovnání, že náš mozek jede na trojku, ale má možnosti vyvinout rychlost závodní formule. Jenže my to neumíme využívat. Umíme si jenom kapacitu zvyšovat a to učením, zkušenostmi apod. Takže učit se, učit se......

anonym

Jak víte že „Je prokázáno, že lidský mozek dokáže člověk využívat maximálně ze tří až deseti procent.“
Ještě před několika sty lety bylo prokázáno, že Země je placatá a Slunce se kolem ní otáčí.
Já bych byl trochu opatrný v takto kategorických tvrzeních.

bandys

Já si myslím,že je to tím,že náš mozek je tak nastaven a je otázkou času,kdy se začne vyvíjet,myslím si,že jsme ještě ve fázi,kdy by jsme to psychicky nedokázali unést.Chápali by jsme víc,než by jsme zrovna měli a mozek a osobnost si to uvědomuje až tak moct,že je to nad jeho chápání,jako takové a mozek tak zatížený,že by se z toho psychicky zhroutil.Jak se říká:,,Mezi genialitou a blázněním je tenká hranice."Proto si myslím,můj názor,že lidstvo ještě na takový vývojový stupeň ani není psychický připraven.