Standaa

Proč člověk s přibývajícím věkem potřebuje méně spánku?

Chápu, že úplně malé děti potřebují spánek na prudký růst, hlavně v počátcích života, ale proč 25letý člověk, který už není ve vývinu, dokáže spát o několik hodin více než 60letý člověk? Oba potřebují stejně energie na každodenní fungování, ne?

Nejlepší odpověď
Funna

nejsem úplně přesvědčena o tom, že 60letý vydá za den stejné množství energie, jako 25letý…aspoň pokud se bavím v obecné rovině…a za mých mladých let to platilo stoprocentně…mlaďoš ilítali po všech čertech (nelapěli u PC, když žádné nebyly .-) a staří šli max. o víkendu na dnes by se řeklo zdravotní procházku, žádné modní výlety po cyklostezkách na horských kolech, které nikdy bahno neviděly, nebo fit-procházky s trekovými holemi po městě apod…a navíc je nespavost v podstatě nemoc, která se projevuje obvykle až s přibývajícím věkem…a potřeba spánku je věc hodně individuální, moje 98
letá babička prospí mnohem více času než já .-)

Další odpovědi
orwell

Já nevím, jak jsi na to Standaao přišel. Koukni se někdy do Sněmovny. Znám jednoho, který jakmile dosedne, tak usne. Já sám to mám někdy podobně. A proč staří tolik nespí? Když tě po pár hodinách spánku probudí bolest zad, raději vstaneš a ve dvě v noci jdeš řádit na Odpovědích. Ta záda potřebuješ totiž nejen k práci, ale i k ležení. Nevíš, jaká je to slast, když bys chrápal, až bys brečel a nejde to! Je toho mnohem víc (např. prostata), ale počkej, dočkáš se! Ne, že bych ti to přál.

pusinka50

Asi záleží na typu člověka. Já mám pocit, že čím jsem starší, potřebuji více spánku. Když nejdu do práce, stejně se sice vzbudím jako obvykle v půl páté, pak se snažím znovu usnout, ale spím jak na vodě a vstávám v 9 – 9.30 hod zcela unavená a zlámaná. Potřebovala bych spát 9 hodin denně poctivým spánkem, abych byla trochu fit, což se mi ale nějak nedaří.