Proč „civilizované“ země odmítají dekriminalizovat mnohoženství?

Chápu, že v náboženství to asi bude vždy tabu. Avšak co proti tomu může mít stát?
Doplňuji:
Jak již jsem psal – stát není církev! Gayové, lesby, … Vše OK. Proč tedy krom 2 žen nemohou být 3, 4, … No a pak samozřejmě jedna žena/jeden muž + X mužů a Y žen atp. Co proti tomu stát má?

Nejlepší odpověď
gecco

Je Kolumbie dostatečně „civilizovaná“? – http://www.chris­tnet.cz/zpravy/2110/ko­lumbie_biskupo­ve_kritizuji_le­galizaci_biga­mie.url
😉
Ale máš pravdu – ve většině zemí je polygamie nepřípustná, křesťanství je příliš ´zakořeněné´ (i když třeba mormoni polygynii praktikují)…
Na druhou stranu existují leckde na světě – legálně – polygynie i polyandrie…

Doplňuji:
Stát??? – státu je to fuk…
😉
Ale zákony jsou vytvářeny zákonodárci – kteří reflektují požadavky občanů (svých voličů)…
Takže se ptej, co má běžný prostý občan (žijící v běžné „civilizované“ společnosti) proti polygamii…
😉

Další odpovědi
marci1

Předpisy proti polygamii u nás chrání „chudobné“ muže. 🙂 U Eskymáků je např. polyandrie.
U nás je zakořeněnou tradicí křesťanství. Stejně se v mnoha českých manželstvích vyskytuje 1+1 + jedna nebo jeden ( minimálně ) další. ☹

lexx

poáč by v „civilizované zemi“ dvě róby nikdo neuživil