autacek

Proč chtějí vlastně zrušit ústní maturity z češtiny a cizího jazyka?

Cizí jazyk se děti učí již od prvního stupně základní školy, to nedokáží ani v 18ti mluvit? Proč to svádét na civid?

A čeština? Tak ať škrtnou posledních pět maturitních otázek co připadají na čtvrťák, svatý týden na rekapitulaci středoškolského učiva si snad každý student najde.

Považuji to za opravdový výsměch, ale co čekat, když sám předseda vlády ani nezná česky, natož aby znal českou historii.

Odpovědi
Mc Merkurion

… a proč by nemohli zrušit maturu z češtiny, když z počtů (matiky) matura povinná nejni … myslím, si, že je důležitější si umět spočítat finance, náklady než se domluvit cizím jazykem …

Justin1

Viděl bych to tak, že výuka jede v nouzovém režimu, takže se studenti méně naučí, proto se omezuje rozsah maturity odříznutím těch dříve povinných částí, aby studenti lépe zvládali maturitu z těch předmětů, které jsou důležité pro jejich budoucí zaměření po ukončení střední školy.

Zejména u té češtiny mi to dává smysl. Čeština u maturity je v podstatě literatura a myslím, že je načase si přiznat, že literatura pro většinu lidí není stavebním kamenem jejich kariérního ani jiného úspěchu, proto není nutné trvat na jejím biflování. Něco z literatury znát – proč ne, ale trvat na tom, že člověk musí nutně znát takové věci jako epizeuxis a jiné básnické figury, aby mohl být úspěšný, když to ve skutečnosti k úspěchu vůbec nepotřebuje, mi nedává smysl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.