geekocz

Proč chtějí sešrotovat Costa Concordii?

Zrovna jsem si přečetl, že Costa Concordii táhnou ke břehu, kde ji budou postupně rozebírat a šrotovat. Nevím že by byla nějak moc poškozená, nestačilo by ji vyčistit a opravit?? Cena toho šrotování má být kolik miliard a navíc zničí loď. Z jakého důvodu zvolili tuto možnost?
Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/343338-turiste-se-hrnou-do-janova-spatrit-naposledy-concordii.html

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Už vidím jak by na tom někdo chtěl jezdit. Krom toho oprava by stála odhaduji taky v řádech miliard.

Další odpovědi
klumprt

Nevím, ale nejspíš to opravit nejde. Mořská voda hodně pomáhá korozi a potom, co se loď máčela rok ve vodě by už asi ocelové konstrukce nemusely vydržet to, co dřív.