Mravenec

Proč chtějí lidi nejrychlejší auta, když rychlost stejně nevyužijí ?

Nechápu ty lidi " Mám auto, jede 180 !!!" Přitom si tu rychlost stejně nikdy nezkusí…

Nejlepší odpověď
gecco

Jak kdo… Jak kde… Jak kdy…
Moje auto umí 200 – a občas tak jezdím…
Někdy jedu i rychlejším autem – a rychleji…
😉
Ale nejde jen o absolutní rychlost – i po okreskách, kde je povolených 90 km/h, můžeš jet rychlejším autem rychleji, než pomalejším (pomalejší je nejen motor, ale i podvozek, brzdy) – to bys třeba převrátil a nebo na silnici neudržel…
😉

Další odpovědi
Muffz

Jednoduche, kdyz si nekdo koupi auto, co umi 250km/h +, tak s nim cas od casu vleze na okruh nebo letiste a vyradi se.
Dale muze clovek jet do Nemecka, kde si na dalnici muze jet, kolik chce (pokud uz to nezmenili).
Dale mozna nejde tak o rychlost spis jak o zrychleni a celkove jizdni vlastnosti vozidla. Nejrychlejsi auta jsou z hlediska rizeni ty nejbezpecnejsi, jelikoz jsou k tomu prizpusobeny vic nez kdejaky Hjůndaj z Mosnova. Neco, co ti vytahne 250km/h a vic nemuze byt rozklepany smejd, co se prehodi na strechu pri najeti na kaminek. Taky jake miliony jsou ve vyvoji techto nejbezpecnejsich ridicich vlastnosti.

Marek Brož

Rychlosti 180km/h dosahují ii většina normálních aut
Ale na tvoji otázku ti nedokažu odpovědět.