independent

Proč chodit k volbám?

Proč chodit k volbám, když to stejně není nic platné?

Nejlepší odpověď
Quimby

Proč to je nic platné? Naopak nechodit k volbám (a pak si ještě stěžovat) je k ničemu.

Další odpovědi
Kepler

To si říká 2/3 voličů a tak nechávají prostor těm, kteří si myslí, že volby smysl mají.

marci1

Když nebudeš volit, vyhraje volby ta strana, kterou nechceš. Když volit budeš, i kdyby tvá volba nevyšla, můžeš si říct, stalo se, ale já jsem volil. 🙂

ivzez

Dodatek, že to stejně není nic platné,
nesouvisí s tím, jestli k volbám chodit nebo ne.

Volby jsou jednou z mála možností, jak volič může něco ovlivnit.
Podle mne by se této možnosti neměl nikdo vzdávat předem.

led

Voľby sú overenie si v praxi vplyvu médií na myslenie občanov o spôsobe a smerovaní vlády jednotlivcov a skupín majúcich ekonomický vplyv v danej krajine.
Nie je pravda, že voľby nie sú nič platné. Tým, že nie sú verejné, ale anonymné, je to dôležitá informácia o myslení občanov a ich nádejách v lepšiu budúcnosť a pocitom spoluvlády.
Pokiaľ sa budú voliť politické strany a nie konkrétní ľudia, budú o smerovaní štátu rozhodovať vrcholoví predstavitelia týchto strán a zo zákulisia ich „neznámi sponzori“. Zaujímavé výsledky volieb by mohli vzniknúť, ak by kandidáti neboli predstavitelia politických strán, ale jednotlivci. A práve o tom, všetkom môže spolurozhodnúť aj občan – volič počas volieb.

Dodatok:
Odpovede na túto otázku sú ako účasť vo voľbách, svoj názor poviete práve svojou účasťou, ostatní voliči vás prípadne podporia palčekom, ale o víťazovi rozhodne vkladateľ otázky.

Kryšpín

Je zapotřebí se nadchnout jako většina českého národa, v roce 1948 hurá soudruh Gotwald a komunismus, v roce 1968 hurá soudruh Dubček a jeho komunismus s lidskou tváří, povedlo, ale pouze umístit sovětské rakety na našem území, v roce 1989 hurá demokrat, humanista, disident Havel, nebude chudých, nebude bohatých, bude sociální spravedlnost, v roce 2017 jedině volit spasitele národa Babiše, nepotřebuje peníze, bude stát jako firma a miliardář, který chodí s ochrankou nejlépe rozumí obyčejném lidem v neobyčejném státě Česko.

Angi-Shy

a přestně totéž si řekne ta blbá část národa a pak se diví že to opravdu neni platný, když volej jenom ti co chtěj tu nejblbější stranu