Avatar uživatele
adela13

Proč chodím na záchod skoro pořád?

Ahoj, mám teď teda spíše už delší dobu problémy s močením. Prakticky si myslím , že je to z psychiky nebo vážně nevím, ale třeba ve škole musím chodit každou přestávku na WC. Nevím, čím to je… Jen pro info ve škole nás nepouštějí a nesmí pouštět v hodinách na WC. Pouze pokud je danému člověku špatně.
Neříkám že musím po 5ti minutách to ne, ale spíše asi po každé hodině až dvou hodinách ( školních i normálních) jinak to nevydržím. A když jdu s močákem jakoby plným tak vyčůrám vážně trošku moči, nejsou to kapky je to trošku více, ale i tak je to hrozné. Jednou jsem pila urol. čaj, ale po tom jsem chodila na wc ještě více protože byl močopudný. Ale když jsem doma tak chodím v pohodě třeba jen dvakrát za dopoledne, nebo mi stačí jít na wc 5–6 krát za den.
Můžete mi pomoct? Už nechci ve škole chodit každou přestávku na wc, protože je to obtěžující. Raději bych se bavila s přáteli a užila si přestávku. Takhle jdu na wc, než tam dojdu dojde na mně řada vrátím se a to mi trvá asi 6 minut, dám si pár soust svačiny a nachystám si učivo na lavici, tak stihnu prohodit dvě věty s kamarády a zvoní. A takhle to mám pořád. Já prostě nevím co mám dělat ??? Navíc je mi to už trošku trapné furt chodit na wc smutně se usmíváA ještě doplním, odevzdávala jsem moč doktorce a ta byla OK a taky jsem byla ultrazvuku ledvin a moč. měchýře a taky OK. Ono je to spojené když jsem mimo domov, ale zase ne když jsem třeba u babičky, tety tam někdy nejdu vůbec a nebo jen jednou.smutně se usmívá já nevím co dělat potřebuji rady.Jinak piji normálně asi 1,5 litrů- 2 litry denně, takže nevím o co jde. A prosím pokud máte nějaké podobné nebo dokonce stejné zkušenosti napište mi prosím co pomohlo. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3839 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Samoléčba častého močení

Pokud lékařská vyšetření nezjistí žádné onemocnění ani jinou příčinu, která by mohla vyvolávat časté močení, můžete si pomoci i sami. Pojďme se na některé tipy podívat.

Zadržování močení: Tento postup vám může pomoci při hyperaktivním močovém měchýři. Zkuste po dobu 3 až 4 měsíců vždy zadržovat močení na trochu delší dobu než obvykle děláte. Postupně interval zadržování močení prodlužujte. Mělo by vám to pomoci a snížit četnost močení ideálně v kombinaci s anticholinergními léčivy, která předepíše váš urolog.

Kegelovy cviky: Tyto cviky slouží ke zpevnění pánevního dna. Používají se také k léčbě močové inkontinence. Spočívají v jednoduchém volním zadržování a opětovném spouštění proudu moči. Při každém močení byste měli 10 až 15 krát vůlí zastavit a opět spustit močení. Tyto cviky vám pomohou pouze tehdy, budete-li je provádět pravidelně.

Změna stravovacích návyků: Vyvarujte se potravin a nápojů, které u vás časté močení vyvolávají. Jedná se například o černou kávu, alkohol, citrusové plody, umělá sladidla, čokoládu a kořeněná jídla. Snažte se také jíst hodně vlákniny, abyste nedostali zácpu, která syndrom dráždivého močového měchýře zhoršuje.

Sledujte množství přijatých tekutin: Měli byste dostatečně pít (alespoň 2 – 3 litry denně). Nejlepší na pití je čistá voda a neslazený vlažý čaj. Minerálky a džusy pijte opatrně a neměli by představovat více než 10% vašeho denního příjmu tekutin. Pijte pravidelně po celý den. Pokud trpíte častým močením v noci, měli byste se naposled napít nejpozději 3 – 4 hodiny před spaním.

http://cs.medlic­ker.com/43-co-muze-byt-pricinou-nadmerneho-moceni/

Jinak z pohledu čínské medicíny jde o nevyrovnanou energii močového měchýře a ledvin. To běžné lékařské vyšetření nezjistí. Vím z vlastní zkušenosti. Proto se léčím pomocí alternativní medicíny, která odstraňuje příčiny na rozdíl od klasické medicíny.

Zkuste si koupit sušenou kustovnici čínskou a pojídat ji, dá se z ní vařit i čaj.

Další informace
http://www.zi­jemenaplno.cz/Clan­ky/a1164-Tajemstvi-tradicni-cinske-mediciny-2-dil.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Tipuji, že příčin může být vícero, lékař ale nejsem, ani nikdo zde.
Jenže jen ten ti může dát uspokojivou odpověď a hlavně může stanovit léčebný postup.
Běž tedy k lékaři, zvlášť, když je problém dlouhodobý !!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Je třeba vyloučit onemocnění.
Pokud se nejedná o onemocnění , jedná se o hyperaktivní močový měchýř. Jsou na to léky Spasmed, Vesicare a pod.
Pokud ti nedokáže poradit tvůj praktický lékař objednej se k urologovi. Můžeš sama, nepotřebuješ doporučení od lékaře !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kobranek

Není u vás ve škole příliš mokro nebo tak? Jinak opravdu nevím, co se vám mohlo stát. Jestli to není průjmem, tak opravdu nevím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Zadržování moči (viz odpověď od Annas) rozhodně nedoporučuji.

V hodně mladém věku sice nemusí nutně vyvolávat problémy,
ale s jistotou cca 85 % můžete počítat se zdravotními problémy
ve středním a vyšším věku.

Zadržování moči může vést k zánětům ledvin, močovodů,
či močového měchýře, ve středním a starším věku se pak
mohou přidat problémy se svěračem.

Nechcete-li zvyšovat pravděpodobnost zvýšení počtu
problémů, určitě nezkoušejte zadržovat moč či
„prodlužovat intervaly“ mezi močením!


Já bych doporučila navštívit lékaře a najít příčinu.

Ovšem pokud jde o psychickou záležitost, zbavíte se
častého močení pravděpodobně až po opuštění školy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
SuzanKa

Jj, normalne na netu je najdes :)

před 1364 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

A kde ty cviky najdu? Je na to nejaky web?

před 1390 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Ahoj, cviky na to jsou. Jsou na posílení pánevního dna. A netu jich najdeš celou řadu. Jinak co s tím, no… Prostě pomůcky, nic jinýho se s tím zatím dělat nedá, no.

před 1390 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Zkus se mrknout na jejich net :) http://care4y­ou.cz/qx15/uro­logicke%2Dvloz­ky%2Dpro%2Dze­ny. Tam určitě bude bližší info.

před 1425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

Na netu je najdes :) Ale jako k tomu jsou ty pomůcky potřeba… Inkontinenci bez pomůcek asi nezvládneš. Já mám bezvadnou zkušenost s Bella Control http://care4y­ou.cz/qx?sear­chtext=seni&Se­archForm=true&OK­.x=0&OK.y=0 a mohu je doporučit.

před 1487 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

Cviky? Určitě ano, však ty jsou nejlepší prevencí.

před 1666 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

A jaké cviky?

před 1516 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak bojujete s inkontinencí? Jaké se vám osvědčily cviky?

před 1694 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Ta inkontinence je komplikace… ale nic není neřešitelné. Nejúčinnější jsou cviky. Pokud nevíš jaké, tak mrkni sem, tady najdeš info co a jak https://www.mo­liklub.cz/cvi­ky-pro-posileni-svalu-panevniho-dna

před 1728 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

A kde ty Seni koupím? Dají se objednat na netu? :)

před 1450 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1785 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek