loruen

Proč chceme u nás v malé zemi stavět další jadernou elektrárnu?

Na celém světě je něco přes 360 jaderných elektráren a přijde mi to na tak malou zemičku moc.

Nejlepší odpověď
Alesh

Asi mi něco uniklo, kde o tom píší?

Další odpovědi
Drap

Nic jsem neslyšel o stavbě nové elektrárny. Obecně se elektrárny staví z jednoho jediného důvodu. Tím je pouze dostatek energie, nic jiného. Energie z jádra zatím vychází nejefektivněji ve všech směrech.

mosoj

Stavět ne, ale dostavět Temelín.

https://www.cez­.cz/cs/vyroba-elektriny/zvazovana-dostavba-elektrarny-temelin/duvody-dostavby.html

ivzez

Kdo tvrdí, že chceme?
Obávám se, že lidí se na to ti, kdo chtějí, ptát nebudou.

Nesouhlasím s odpovědí Rokia.
Dokud neumíme zlikvidovat jaderný odpad,
převažují negativa nad plusy.

Rokio

Podle mě je to proto, protože jaderná energie je velmi efektivní, bezpečná a je i ekologičtější než elektrárny na uhlí.

Je sice pravda, že jaderné elektrárny potřebují pro svůj provoz plutonium a také je problém s jeho skladováním, ale plusy jaderné elektrárny jsou dle mého názoru větší než její mínusy.

Emefej

Nechceme!

Dochy

Rokio: Kdes vzal to plutonium?