Proč chce Velká Británie vystoupit z EU, když mnozí z vás vehementně EU brání? To má horší podmínky než vy v Česku?

Pokud VB rozhodne v referendu (u nás utopie), vznikne z toho dominový efekt?

Nejlepší odpověď
orwell

Podle dostupných informačních zdrojů, kterým důvěřuji to vypadá následovně: V rámci probíhající globalizace (tedy vlastně kolonizace) států tvořících EU, nechce být Británie členem nově vznikajícího koloniálního prostoru a též se brání vlastnímu zrušení, které hrozí ostatním státům EU. Kolonizaci provází odjakživa rušení hranic, sjednocování zákonů a měny, což velmi ulehčuje ovládání těchto zemí. Protože po 2. sv. válce USA a VB prakticky založily novou angloamerickou světovou říši a zejména po zářijových událostech v r. 2001 nastartovaly pod záminkou boje proti terorismu rozsáhlou globalizační (tj. kolonizační) vlnu, vidí tedy pro VB hrozící rizika pro svoji zem a logicky se z toho snaží vycukat. Z pohledu globalizátorů není rozpad EU žádoucí, unii je třeba udržet a podporovat rozpady jednotlivých států. Proto dominový efekt zmíněný v otázce neočekávám, i když může nastat. Ne vše totiž probíhá vždycky podle plánu. Budoucnost ukáže.

Další odpovědi
Lamalam

Bylo by na místě se na to zeptat raději Britů, než zde. Pochybuji, že sem někdo z nich chodí.

Drap

Pokud by VB vystoupila, bez dalších dohod, lze předpokládat, že dominový efekt by byl nevyhnutelný.

gecco

UK je v trošku jiné situaci, než Česko…
😉
Osobně:

  • neočekávám dominový efekt (ekonomika pořád ´přetluče´ nějaké nacionalistic­ké snahy)
  • UK je relativně bohatým státem (navíc s Kanadou a Austrálií {…}), my ne
  • pro nás by bylo vystoupení z EU ekonomickou ´sebevraždou´

_____
Upřímně – mnohem lepší pozici pro opuštění EU (oproti UK, o ČR nehovoře) mají třeba Švédsko, Lucembursko, Dánsko, Holandsko… – a neuvažují o tom…
Podle mne Cameron jen nejistý a chce ´se ujistit´…
😉
Akorát – pokud by to referendum dopadlo k opuštění EU, bude mít kuwskej problém občanům vysvětlit, že nee…
😉

anonym

Zajímavá diskuze Čechů, kteří v Anglii nežijí.

http://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/sobotka-pokud-velka-britanie-vystoupi-z-evropske-unie-vzedme/r~0ec4198­ad61711e58a2b0025900fe­a04/v~diskuse/

anonym

Sestro Lamalam,:-D pár jedinců z Čech tam žije, kteří sem chodí a tak počkám na jejich vyjádření.