Proč český stát nechává stále nelegálně obchodovat Vietnamce?

Já vietnamce nemám rád. Jsou to typický migranti co někam příjdou a dělaj si co chtěj. To že nezneužívají soc. dávky je moc pěkné. Ale soc. dávky to je malé procento toho co stát utratí nebo prodělá na jiných věcech. soc. dávky nemá ani cenu řešit oproti tomu co tu dělaj za byznys vietnamci. Tak za prvé. drogy pervitin a hlavně marihuanu tu pěstují většinou jenom vietnamci. Tvrdé drogy tu většinou sežene v barech u vietnamců. Za druhý, kolik by stát vydělal na daňích a správnému obchodování kdyby vietnamci v ČR obchodovali tak jak to zákon přikazuje a tak to dělají slušný čeští podnikatelé. Bodeť by nebyli vietnamci zticha, když tu prodávaj tiše drogy, a vydělávaj na státu tím že neodvádějí takový daně jaké by z prodeje doopravdy měli. Kolik vietnamcu vám ani účtenku samo od sebe nedá. Musíte si o ní říct. Kolikrát to ani účtenka není jen papír kde je cena a datum a nazev kde jste to koupili. Udělal bych obrovskej zátah na vietnamce a jejich prodeje a účtenky, protože tam utíka tolik miliard že nějaký soc. dávky jsou oproti tomu prd. Tady se šikanují čeští podnikatelé, ale že támhle burzy vietnamský prodávaj za miliardy po celý čr nelegálně věci a neodvádí z toho žádnou daň nikdo neřeší. Já vietnamce rád nemám, jsou to jen vyčůraní další migranti co jsou tu zticha protože zneužívají zdejší politiku a možnosti jak oškubat stát na daních. Vietnamci jsou největší daňoví zloději v ČR.

Nejlepší odpověď
ivzez

Zajímalo by mne, co Vám Vietnamci udělali, že o nich takhle píšete.
A co Vám udělal stát (=my všichni)?

Stát nikoho nenechává podnikat nelegálně, naopak stíhá všechno, na co přijde.
Ovšem k tomu potřebuje pomoc občanů uvědomělých stejně, jako jste Vy.
Předpokládám, že jste své poznatky ohledně drog oznámil příslušným místům.
Pokud ne, měl byste to urychleně udělat, protože trestné je i nezabránění
některým trestným činům.

Stěžujete si, že Vám Vietnamci nedávají účtenky → i to jste měl oznámit.
Já mám zkušenost opačnou → Vietnamci mi účtenky dávali sami od sebe
ještě před zavedením EET.
(A EET zavedli také. Jenom ve svém okolí vím o 9 prodejnách,
ve všech to bylo před a je i s EET s účtenkami v pořádku…)

_____

Doplňuji:

Jistěže se mezi i Vietnamci najdou někteří nepoctivci,
ale procento bude ± stejné jako u jiných etnik.
Podle mne je chyba podle několika výjimek posuzovat všechny.

Poznámka:
Silně rasistická otázka.

Další odpovědi
Kepler

Neslyšel jsi nic o vietnamském tržišti Sapa? Každou chvíli tam jsou razie policie a celníků a vždycky zabaví nelegální zboží za milióny. Takže není pravda, že je necháváme nelegálně obchodovat. Ostatně Vietnamců je u nás jen asi 50 000, takže to je jen kapka v moři. Daleko větší škody způsobují zkorumpovaní politici, kteří prosazují nevýhodné kšefty a nákupy, často bez výběrového řízení. TAM jde o miliardy, ne u těch drobných obchodníčků!
Dokonce i na úrovni obcí nedostane zakázku nejvýhodnější firma, ale ta co nejvíc podmaže starostu. Netvrdím že je to tak vždy a všude, ale i tak jde v republikovém měřítku o stamiliardové ztráty.

mosoj

Nemůžeš je mít rád. Vietnamci jsou velmi pracovití lidé. To se hodně Čechům nelíbí. To ostatní jsou jenom tvoje chiméry. Moc toho o tržištích nevíš.

led

Nie sú to všetci Vietnamci, žijúci na územi ČR. Tých, čo konajú nelegálne je mizivé percento, ale robia zle renomé všetkým Vietnamcom.

Predavači, bez ohľadu na národnosť, veľakrát ani nevedia, či majiteľ legálne podniká podľa Živnostenského zákona. Sú radi, že majú prácu za plat. Preto na nelegálnych a podvodných „podnikateľov“ Polícia ČR a Finanční a celní správa robia prepadové kontrolné akcie.
455/1991 Sb. Živnostenský zákon
HLAVA II
PROVOZOVÁNÍ ŽIVNOSTI, § 5 Subjekty oprávněné provozovat živnost
„(2) Fyzická osoba, která nemá bydliště na území České republiky, nebo právnická osoba, která nemá sídlo na území České republiky (dále jen „zahraniční osoba“), může na území České republiky provozovat živnost za stejných podmínek a ve stejném rozsahu jako česká osoba, pokud z tohoto nebo zvláštního zákona“ … zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1991-455

Drap

Neznám žádného, který by zde podnikal nelegálně.

Lamalam

Tady neplač. Pokud máš informace o zločinech, které popisuješ výše, jsi ze zákona povinen oznámit to orgánům činným v trestním řízení.

Mc Merkurion

… je rozdíl šidit stát na daních a brát sociální dávky, jež jsou peníze nás všech …
… vietnamci jsou pracovití …
… tvůj názor je značně agresivní a asi toho moc nevíš, nečti tolik Blesk …
… nebejt vietnamců, tak polovina národa chodí nahá …
… raději u vietnamců, než u čecha, kterej to nakoupí v SAPě a pak prodává ve svým butiku (osobně jsem jich tam pár viděl) …

aliendrone

Hmm. Kde žiješ? Ty si myslíš, že jen Vietnamci fixlují? Vietnamci dělají pouze to, co všichni ostatní, aby přežili v tomto zkurveném státě. A i když mi přijde, že manuální práce jim moc nevoní, tak co. Zato vydrží sedět v těch svých krámcích 14 hodin denně 7 dní v týdnu.

A fixlovat MUSÍ, protože jinak by nepřežili. Také jsem kdysi začátkem 90. let měl ideály. Budu tvrdě a poctivě makat, zaplatím daně a budu svůj pán. Víš jak to dopadlo? Krach. Neudělal jsem nic špatně, jen zákony „trošku zaspaly“ a dojel jsem na druhotnou platební neschopnost, jestli víš, co to je. A protože banky mají v umoření pohledávek přednost, na mě nic nezbylo a byl jsem švorc. Měl jsem na výběr – poučit se nebo chybu zopakovat. Zvolil jsem to první. Jen idiot by hrál podle pravidel, která jsou nastavena PROTI NĚMU!

Vietnamci NEJSOU stejní imigranti jako ti co se sem cpou dnes. Tihle noví sem nejdou makat ani náhodou. Jdou sem jen pro soc. dávky. Vietnamec chca nechca platí daně – minimálně DPH – jako každý v Čechách. A i když fixluje, NĚCO stejně přiznat musí. Verbež co se sem dnes valí ale nebude platit NIC, bude jen parazitovat. A když přihlédnu k jejich polobarbarskému primitivismu, není o co stát. (asiaté mají vlastní, sice odlišnou, ale přesto kulturu)

Takže ano Kevine, Vietnamci nejsou Rychlé Šípy, my ostatně také ne, ale oni i my obyčejní Čechové nepůsobíme takové škody, jako třeba političtí gauneři, o válečných běžencích z neválčící Nigérie nemluvě. :D

Raději Vietnamec ve večerce, než Babiš. Raději Číňan v bufáči, než Fiala. Raději Ukrajinec na stavbě, než Okamura. Nebudu vyjmenovávat všechny gaunery. Především ale platí:

RADĚJI BELZEBUB, NEŽ DNEŠNÍ AFROISLÁMSKÝ PARAZIT!!!

autacek

Rozčilovat se nad tím, že někdo pracuje od nevidím do nevidím, je schopen se o sebe postarat a má z toho navíc peníze, nemá smysl. V konečném důsledku je totiž nepodstatné, jestli tu případnou daň odvede on, nebo až ten další v pořadí, u kterého případné ušetřené peníze utratí, protože se jich nakonec – cizopasník stát – stejně dočká. Stačí si to jen nakreslit na papír. Navíc tyto peníze pomáhají roztočit o ušetřená procenta kola trhu, nabídku i poptávku, tedy nákup toho, na co by jinak nezbylo.

Vietnamci by mohli jít svou pracovitostí valné části našeho závistivého národa příkladem.

ten který je

Bạn là ác. 😉

plebs

Kevine, kde by čecháčkové kupovali super zboží, které chvilku vydrží, a jinak rákosníci jsou uznáni jako menšina tudíž mají všechna práva. Uznala je ta dobrá vláda toho chalána, který nýní rovněž kandiduje na pronajmutí Hradu

anonym

Bodejť by nebyli vietnamci hodní a pracovití když jsou rádi za výdělek bez odvodu daně chlapci. Oni si doma třou rukama a smějou se. Ale tak hlavně že je máte rádi, radši budete řešit nějaky soc dávky který jsou oproti podvodům vietnamců nic.

aliendrone

Nesnaž se vyvářet dojem, že ty soc. dávky pro parazity jsou NIC!! Nejde jen o přímé výplaty, ale o všechno kolem toho. Tak se mi zdá, že ty jsi nějaký zakuklený „vítač“, co? Kápni božskou, kolik bereš v té své příspěvkové dobročinné (a námi placené) organizaci? ;) :D :D

anonym

Kepler
je rozdíl politika a zakázky a nějaký výběrový řízení..
a je rozdíl když vietnamskej obchodník prodá stejně jako český, ale vietnamec si jezdí v audi a čech ve škoda..to že udělaj nějakou razii na nějaky burze je uplně k ničemu, ty burzy a obchody jsou všude…

led

Vietnamci sú naučení nemrhať peniazmi ako našinci, ale práve naopak šetriť, šetriť a ešte raz šetriť.

anonym

Já řeším odvody daní a účtenky.

orestez

Kevi neřeš jejich dodávky z daní a ulice plné aut, ve kterých nikdo nesedí. Zahoďme boty od starého blba vietnamce který to pořád zkouší. Cenovku nikde nemá. Kevy, jak je to moc vážné? Pojď, vykašli se na to. Buďme rádi že se tady neztratí a nemusíme jim sloužit, kromě několika maminek zadlužených až po uši. Ony rády pracují zadarmo. Pojď, napí se se mnú. Dnes mám smutek.

Smazali mě otázku svině.

anonym

Mc Merkurion vlastní zkušenost..žádnej blesk…kdyby odvadeli veitnamci dane tak jak maj, nebylo by potreba zadnyho eet si uvedomte

ivzez

Kevine,

kolik u nás žije Vietnamců?

Přestože se Vám to nezdá pravděpodobné, EET se nezávádí kvůli Vietnamcům, ale kvůli nepoctivým Čechům → těch je totiž ± stejné procento jako nepoctivých Vietnamců, což dá ve výsledku mnohem větší počet než Vietnamců.

PS:
Národnosti píšeme s velkým počátečním písmenem. (–:

Mc Merkurion

…podle toho, jak si to napsal do otázky , asi žiješ v jiným státě a o podnikání toho asi moc nevíš …