JežíšKristus

Proč Češi podporují genocidy?

Zemědělci na Borneu účelově zabíjejí orangutany, aby před nimi uchránili svou úrodu. Pěstují ji na místech, kde měli orangutani původně svůj prales. Velká část této úrody se dostane také na české talíře. Proč Češi nakupují tyto produkty? Nakupovali by Češi výrobky z koncentračních táborů? Neboť to v zásadě dělají každý den…

Foto: Greenpeace

Nejlepší odpověď
paul1

Vůbec netuším, co podporuji. Nikde jsem nenašel co vlastně dovážíme z Bornea. A to porovnání s koncentrákem, to je tedy mimo mísu.

Další odpovědi
Cvrčák

Já nevím, mě prodavačka u kasy tuto informaci neřekla. Asi by bylo nejlepší, kdybychom nejedli už vůbec nic.

hapiky

Proč dáváš na pranýř jen Čechy? Jsme snad jediní odběratelé?
Fér by bylo: Proč všichni dovozci potravin z Bornea včetně ČR…

Herjulfson

Jo Ježíšku … kdyby šlo jen o ty orangutany. Tady si vyzobl je jednu věc z tisíce a přitom často se „něco podobného“ týká přímo lidí. Všichni mají plnou hubu práv, lidských práv, ekologie, záchrany planety, sankcích pro „nedemokratické“ země. Ekoterorizmus nám tady kvete a většina věří tomu co jim někdo předhodí jako skutečnost. Málokdo už prověřuje pozadí těchto informací, protože tyto často informují jen o jedné straně mince. A teď jeden příklad za všechny – elektromobilita. Super nápad. Ovšem jen v případě, že budete mít dvě auta a bydlíte ve svém, nebo máte alespoň garáž. Alespoň tedy momentálně. Pokud se ovšem řekněme za deset let budou dělat jen elektromobily, tak vznikne problém pro mnoho měst. Nevím jak budou všichni ti lidi z paneláků v noci nabíjet svá auta (to bude prodlužovaček z oken). A to bylo to nejmenší – problém infrastruktury. V té době nezanedbatelná část eletřiny do sítě dodávána z obnovitelných zdrojů – v noci na FV panely, ale slunce svítit nebude a tak snad bude dost větrných elektráren, které spotřebu v noci pokryjí. Elektromobil potřebuje mnohem více čipů. Prý asi tak 10×. Kde se jich většina pro světovou spotřebu vyrábí … myslím, že to bude Čína. K elektromobilům potřebujeme spoustu drahých kovů. Velkým producentem je rovněž Čína. O ekologii při jejich zpracování se asi nemusíme asi bavit. Každá baterie bude potřebovat krom lithia také nějaké to kilo kobaltu. 80% světové poptávky pokrývá Zair, chcete-li Demokratická republika Kongo. Předpokládám, že tam odbory pro pracující „děti“ vyjednaly stejně důstojné podmínky pro práci a jejich odměňování jako například odboráři ve Škodovce. Problém je také rychlý vývoj. Starší elektromobily se asi nebudou vyplácet a budou se špatně prodávat i s ohledem na rostoucí dojez (v oblasti těchto technologií letí vývoj strašně rychle vpřed). Příklad šest let stará Tesla – nájezd těsně přes 160.000 km, čili těsně po záruce. Baterie KO. Dva pokusy o opravu baterie nebyly úspěšné – jediné řešení pro majitele – koupit novou za necelého půl mega … kdo to bude chtít? Pokud musí elektromobil najet cca 50.000 km, aby smáznul eko stopu a začal být ekologičtější než obyčejný nafťák, tak jaká bude eko zátěž při jeho likvidaci, když šest let stará auta budou na odpis? A to ani nechci ani vzpomínat elektro SUV se spotřebou 30 kWh na sto… To nemá s ekologií nic společného.
Samozřejmě o orangutanech z Bornea nic nevím a ani nechci, protože myslím, že lidstvo má mnoho a mnohem větších problémů. Také se na to dívám z té druhé strany. Za posledních 200 let je nás na Zemi o pět miliard více a něco prostě jíst musíme. To něco se musí také někde vypěstovat. Tím nechci omlouvat dnešní konzumní dobu, ale zrovna zemědělství prostě nebude tou nejvíce zbytečnou
V každém případě v tomto ohledu nemám vůbec žádné výčitky. Ovšem ty se zamysli pokud si to myslel vážně. Ve své podstatě si vlastně v naprosto patové situaci, která má jedné východisko – prodej svůj comp, odpoj se od elektřiny, kup si kousek orné půdy, maringotku … pokud bych šel do absolutna, tak bych přidal ještě ať přestaneš dýchat a také s…t. Pak teprve můžeš být spokojen, že opravdu nikomu neškodíš. Jo a po tom svém políčku našlapuj opatrně protože každý brouček je ve své podstatě stejné zvířátko jako orangutan, slon nebo třeba člověk.

aliendrone

  1. Protože mají strašně rádi palmový olej, který jim MNOHEM rychleji pomůže na „onen svět“ (a tím výrazně zkrátí jejich současné trampoty). To jen zastánci globalizační elektrodebility (a obecně GRETÉNI) jim do toho zločinně hází vidle tím, že pokud potravina obsahuje palmový olej, tak je to napsáno tak malými písmeny, že potřebuješ silnější lupu, abys to přečetl a mohl koupit, jinak si ani NEVŠIMNEŠ! Naštěstí ale lupu s sebou ZATÍM tahat nemusíme, protože palmový olej se cpe všude, kde je to jen trochu možné. ;) :D :D
  2. Většina Čechů zkrátka NEDOROSTLA MORÁLNĚ na tak pokrokový eurounijní level, aby se dokázala povznést nad tyto atavismy a vstoupila do vyšších sfér pravdy a lásky, humanitárního bombardování apod. :D :D :D

zjentek

Tak na to se zeptej především Židů.

Beno

Češi ji nepřímo podporují, když konzumují potraviny obsahující palmový olej. Takových potravin je v obchodech hodně.
https://www.i­rozhlas.cz/ve­da-technologie/pri­roda/borneo-ubyva-orangutanu-kaceni-pralesu-deforestace-utoky-lidi-lov_1802161600_tak

Ametyst

Nejspíš je na produktech značení “vyrobeno v EU”. To je ten globalismus, který tak milujete.

plebs

JežížKristus to je vážná věc nahlásit na – GretaThunbergMedia@gmail.com.

EKSOT123

Už už jsem se chtěl zastat drobných zemědělců a jejich problémů. Jenže jde o něco jiného a odsouzeníhodného. O mýcení obrovských ploch pralesů (plic planety), za účelem pěstování palmy olejné, jejíž olej je nejlevnější a slouží také k výrobě biopaliv. Vzhledem ke zmenšování ropných zásob a ziskům se asi nedá čekat, že tento problém má zájem tamní vláda řešit. Domnívám se, že v ČR se používá palmový olej pouze okrajově do nějakých potravin, ale nevím.
Palma olejná: https://www.a­frikaonline.cz/pal­ma-olejna-elaeis-guineensis/

JežíšKristus

Hapiky: Protože jsou na tomto serveru zejména Češi. Nebudu se zde ptát Poláků, nepředpokládám, že by tu nějaký byl.

JežíšKristus

paul1: Rozumím, ne každému záleží na životě zvířat, které se neumí bránit lidským zbraním.

zjentek

A způsoby očko proti kovidu, ano, té genocidy bez přímých následků smrti, podporují také, kde je nějaký orangutan, nakejte si čistého vína.

JežíšKristus

Možná boží trest pro Čechy?

zjentek

Není to boží trest. Je to trest hamižných, kteří si lžou do rukávu, že ekonomika normálně funguje a oni mohou nadále luxusně žít. Našli viníka, který jejich pohodlí bránil (kovid) a také účinnou pomoc (injekci). Je to jejich trest. jejich vlastní trest. A stůj co stůj MUSÍ dosáhnout svého (100% proočkovanost), aby pochopili skutečnost. Takže otázka zní: cos to stvořil a čemu ve vesmíru je to prospěšné (zatím tady máme jednu planetu plnou odpadu okolo kovida a dál)?

Ametyst

JK: tak najednou jsme Češi, ale když se to hodí, máme germánské a keltské geny. 🙂

JežíšKristus

Ametyst: Borneo není v EU. A Češi jsme, zjistěte si, ve které zemi žijete. Geny máme samozřejmě odevšaď, představa že je mezi Němcem a Čechem genetický rozdíl, je lichá.