Proč Češi neustále řeší rok 1968?

Proč češi neustále řeší rok 1968?

Je mi jasné že je ted výročí 50 let ale přece jen, proč neustále všichni řeší minulost? Hodně z těch co to řeší to ani nezažili. Pořád se řeší jen okupace jako by se to stalo včera a kromě okupace se nic dramatického nestalo. Myslím si, že češi zažili i mnohem horší věci než je tato a od komunistů se nic jiného čekat nedalo.

Nejlepší odpověď
Bičiště

Připomínání vstupu armád Varšavské smlouvy v r.1968 do ČSSR je především protiruská politika. Připomíná se snad 15. březen 1939 – okupace zbytku Československa Německem? Jak se říká – klid po pěšině. Uvidíme za rok, bude to 80. výročí vzniku Protektorátu Bohmen und Mahren , jestli ta připomínka bude taky tak bohatá, jako je tomu letos, při výročí srpna 1968. V r. 1968 nešlo o zánik národa. V r. 1938 šlo o jeho existenci. Tak se nechme překvapit ,rok si počkejme, a za rok to tady porovnáme.

Další odpovědi
nyjono

  1. není to neustále
  2. okupace se také neřeší pořád
  3. který mnohem horší věci myslíš?
  4. rok 1968 se řeší proto, aby dnešní generace na něj nezapomněla

fcoop

Kdo se nepoučí z historie,zopakuje si ji.
Názor,že se vlastně nic nestalo je důkaz tohoto tvrzení.

led

Pretože nechcú riešiť prítomnosť, ktorej sa viac boja, preto odvádzajú pozornosť do minulosti. Sú to Andersenové Cisárové nové šaty, v politickom podaní.

hapiky

SSSR vpádem svých vojsk nám vzal 20 let vývoje. Tehdy došlo k definitivnímu ekonomickému propadu (spadli jsme ekonomicky mezi rozvojové země). Na vše podstatné jsme museli mět souhlas SSSR. Komunisté konrolovali vše a každého. Ani o malé formě podnikání nebyla ani řeč, v okolních státech RVHP to možné bylo. Hudební produkce západních interpretů byla omezena na nejvýš 25%, zbytek musel být ze socialistických států. Výčet zákazů a omezení nebere konce. Je to dostatečný důvod si tuhle totalitu připomenout, aby se již nikdy neopakovala? Jak bylo řečeno: Kdo se nepoučí z minulosti, nemá budoucnost.

anonym

nyjono 1. Myslím tím v poslední době ne celý rok. 3. Pokud neznáš horší věci co se národu stalo je to s tebou špatné. Například rok 1938 – Německá okupace a začátek záhuby národa.