Syd

Proč černý čaj zbarví hrníček, ale když přidám byť trochu sirupu, tak už ne?

Funguje to takhle i se zubama? Že když budu do čaje přidávat trochu sirupu, tak bude míň zbarvovat zuby?

Nejlepší odpověď
Kepler

Téměř každý sirup obsahuje kyselé složky, ať už přirozeně přítomné ve výchozím ovoci anebo uměle přidané ve formě kyseliny citrónové. Tyto kyseliny mají schopnost odstraňování úsad. Dá se předpokládat, že stejný účinek budou mít i na zuby. Určitě by stačil i samotný malý přídavek potravinářské kyseliny citrónové.