dust8

Proč často nesmí v podzemích a nadzemních parkovištích parkovat auta na CNG?

Vždyť i pokud by z CNG auta nějak unikal plyn, tak se rozptyluje do okolí ne a nikde se nekumuluje?

Nejlepší odpověď
Kepler

CNG? To je v podstatě metan, který je lehčí než vzduch a může být snadno odvětrán. Já myslel, že to platí jen pro PB, který se shromažďuje u země.

Další odpovědi
anonym

A teď si představ že jsou v té velké podzemní garáži hypoteticky všechny vozy na CNG, vážně v unikajícím plynu, který nestéká do kanálů ale stoupá vzhůru výtahovými šachtami nevidíš žádné riziko ?

Edison

A co nevidět zakážou vjezd do hromadných parkovišť elekrikám, bo elektriku neuhasí nic, pak naftám, bo oproti benzínu se hořící kráááásně rozlévá pod další káry, pak přijde na řadu benzín, bo bouchá… pak kola a nakonec zakážou i chodit pěšky.

mys014578

Pokud jsem to dobře pochopila, tak ze zákona CNG do podzemních garáží smí, ale majitelé objektů většinou automaticky zakazují vjezd LPG+CNG. Nebo se pletu?