huxa

Proč bývá v některých seriálech, hlavně amerických, uměle přidaný smích a různé zvuky jakože publika?

Mě to už potom nepříjde vtipné, jakoby všichni ostatní potřebovali naznačit, kdy se mají smát, aby zapadli do kolektivu…

Nejlepší odpověď
bolak

Víš proč mají lidi lokty? No jak bys jinak poznal kde máš vohejbat ruce…a s umělým smíchem je to podobný, jak bys věděl co je vtipný, kdyby tam nebyl? :)

Je to tak jak říká www, je to takovej podprahovej vjem. Člověk má tendenci napodobovat ostatní, takže když se ostatní smějí směje se taky. Se smíchem je to podobný jako se zíváním, je nakažlivej, často se stává, že se člověk směje a ani neví čemu :) > http://www.lou­pak.cz/video/ze-sveta/14701-davovy-zachvat-smichu-v-metru

Ale taky se s tím musí umět zacházet, což mi češi moc neumíme. Třeba v Comebacku je 60% smíchu úplně mimo, nebo je to tak převolumovaný že to až vyloženě vadí. Jó, neříkám, jsou scény který jsou tam vtipný, ale když k tomu vrazej 15ti vteřinovej záchvat smíchu o sto decibelech..

Další odpovědi
quentos

Mám úplně stejný dojem.
Jeden Brit to řekl přesně: „Američani musejí používat uměle přidaný smích, protože nic z toho, co říkají či dělají, vtipné není…“

www

Čím blbější a nudnější seriál, tím více přidaného smíchu. Kdyby tam totiž nebyl, nikdo z diváků se ani neusměje! 😁
Počítá se s tím, že vlastní smích evokuje i smích u diváka.
Doplňuji:
Poradili jim to psychologové. Ve finále se tedy divák směje jen proto, že se smějí ostatní.

zjentek

nejde ani tak o ten smích, ale množství hlasů ..dělá to dojem, že to není podřadné a že stojí za to se koukat, protože všichni už se přeci koukají, jen se k nim přidej.. ,)

iceT

Americké seriály jsou povětšinou situační komedie(sitcomy)kde je umělý,dopředu natočený smích přínosem.Znám tak maximálně Krok za krokem,kde se mi mumělý smích někdy i hodil.Bohužel někdy to vtipné je a bohžel někdy to vtipné není.

marci1

Také to nemám ráda. A většinou je ten smích v místech, kde mi to zrovna vtipné nepřijde.

Damiana

Americký nápad – co dodat… ☹

Zde jsem odpovídala na podobnou otázku:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-dela-smich-lidi-v-sitcomech

Jsemtady

To ale neni jen v americe .. kdyz se trebas nataci nase porady typu show jana krause, sipa apod., tak trebas prijde ten Sip na zacatku, zacne povidat vtipy, to se natoci a do televize se pak davaji prostrihy na lidi kteri se smeji. Smich je nakazlivy, to bylo i na youtube video kde se lidi smejou jen tak nicemu a jak na to koukate, tak se zacnete smat taky ac neni cemu. Dokonce jen kdyz vyspulite pusu do falesneho usmevu, tak se nakonec zacnete opravdu usmivat. Mno funguje to i obracene pokud vidite nekoho vydeseneho, zbistrite taky .. to jsou geneticky zdedene reakce. Mno u americanu to ale asi bude proto, aby poznali vtip i drevaci od koni a jine individua.

led

Film bol tvorený pre ľudí o ktorých si režisér myslel, že nemajú vlastný rozum (potlesk). Preto ich týmito umelými prejavmi emócií naviguje, kedy sa majú smiať, kedy plakať, zaradí reklamy, aby mohli navštíviť „tie miestosti“ (smiech a potlesk) a podobne. tieto filmy nie sú pôvodne robené pre inteligentnú Európu (burácajúci aplaus), ale nákupcovia filmov si o nás myslia svoje (dupanie nohami) a usilovne nás inteligenčne amarikanizujú…(Smi­ech a potlesk).
PS.
Honorár za informáciu, prosím pošlite na známy účet.(aplaus)

jandmil

Už Vlasta Burián natočil gramofonovou desku, kde byl jen jeho smích. Účelem bylo, aby si to člověk pustil a začal se taky smát – jen tak, ničemu. Stejný účinek má mít i ten tzv. sitkom, ale občas je ten účinek přesně opačný, protože ty trapnosti vyvolají spíše útpný škleb…

nonnel

Konkrétně američané mají zvrácený smysl pro humor. Někteří ano, někteří ne. Proto aby dav sjednotily, používají tzv. bidelníky (viz. Jan Werich), aby je pošťouchli, že tady je to k smíchu a tady zase naopak. Já se na tyto pořady nemohu dívat, protože dostávám vztek.