Proč bývá po sladkém zvýšená žízeň?

Nejlepší odpověď
annas

Odpovídá lékařka: MUDr. Markéta Macková
Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka v Třebíči
.

„Po konzumaci sladkého jídla se zvýší hladina krevního cukru a tím se zvýší osmolalita krve (tj. množství částeček chemických látek, které jsou v krvi rozpuštěny). Zvýšená osmolalita je signálem pro mozkové centrum žízně,aby nás pomocí nepříjemného pocitu pobídlo k příjmu vody a tím se odchylka vyrovnala.“

http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/zizen-po-sladkem-87699