jjj123456789

Proč byly zrušeny úzkokolejky na Ostravsku a ta mezi Jabloncem a Libercem byla zachována?

Odpovědi
jmhad

nevím, které úzkokolejky na Ostravsku myslíš, ale ta dráha Jablonec-Liberec je obyčejná tramvaj,tak byla postavená a tak je i brána . Drážní úzkokolejky, na kterých je provozována pravidelná doprava, jsou u nás jen tři – Třemešné ve Slezsku – Osoblaha, Jindřichův Hradec – Nová Bystřice a Jindřichův Hradec – Obrataň.Pak jsou ještě některé jako turistická atrakce,třeba v Mladějově