icurusL

Proč bylo pro vývoj evropské civilizace důležité zpracování a užívání železa?

Doplňuji:
A ty jsou např.? Je správné když řeknu: opevnění?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejen pro vývoj evropské civilizace, ale zpracování kovů je důležité pro vývoj všech společností. Od získání takovéto technologie se odvíjí spousta dalších věcí.

Další odpovědi
Questman

Protože bagr.
Jaká otázka, taková odpověď ;)

gecco

Zkus si představit současnou společnost ´bez kovů´ – a zamysli se, určitě na to přijdeš sám…
😉

brazdarom19

Myslím si, že nejlépe to vystihl Gecco. Ono zpracování kovů je přecejen velmi důležité i v dnešní době a velká část naší ekonomiky na tom stojí. Sám mám menší firmu zabývající se kovovýrobou, takže vím o čem mluvím. Právě teď jsem se rozhodl konečně po letech investovat do její modernizace. Mimo jiné jsem do firmy nakoupil nové stroje na zpracování plechů od https://www.can­met.eu/