Mirdas

Proč byli trestáni ?

Proč za vlády komunistů byli zavíráni i lidé, jako nepřátelé státu, režimu, dělnické třídy a podobně, přestože „jen“ například kritizovali praktiky Sovětského svazu ?

Odpovědi
Andrejs

Protože platilo – Kdo nejde s námi, jde proti nám! Kritikou Sovětského svazu se vlastně podkopával celý systém socialismu a komunismu. Je jasné, že komouši nechtěli slyšet, že např. první koncentrační tábory nevymyslel Hitler, ale že je vymyslel a první v praxi realizoval soudruh Stalin.