fcoop

Proč byla zpráva publikována?

ČR – Naše informace mohly vést k dopadení Usámy bin Ládina, chlubila se nedávno Česká vojenská tajná služba ve své výroční zprávě. Namísto uznání se jí však podařilo rozlítit některé diskutéry na radikálních islamistických webech. (Net)

Byla to zbytečná hloupost,nebo se tím něco sleduje?

Nejlepší odpověď
baghira

Protože tato organizace ze zákona musí svoji výroční zprávu sestavit a tu část, která není tajná, publikovat. Protože je placená z našich daní, a my bychom měli vědět (aspoň rámcově), za co utrácí.
Je diskutabilní, kde je hranice mezi tajným a zveřejnitelným. Zmíněná informace, ze které vyplývá, že i české tajné služby jsou užitečné, mě osobně spíš potěšila než vyděsila. Ale už dřív jsem si všiml, že moje reakce jsou často opačné než u průměrného předposraného Čecha – asi do této země nepatřím :D

Další odpovědi
arygnoc

teroristé útočí pomalu po celém světě, jenom u nás ne a ne.
tak proč je trošku nepobídnout?

Drap

Byla to zřejmě neuváženost a zbytečné chvástání.

led

Súhlasím s Baghírom, že určité informácie musí aj tajná služba zverejňovať vo výročnej (verejnej) správe.
Podľa reakcii môžme sa domnievať, že táto konkrétna informácia zverejnením splnila svoj účel.
Nielen informácia, ale aj výstraha: „Teroristi, nespíme, vieme o vás. Sme tam, kde nás nečakáte“

fcoop

Pro baghiru – průměrnej Čech – to jsem určitě.
Že bych se předposrával – toho si nejsem vědom.
Bylo by velmi snadné takovou „kritiku“ vrátit,ale radši to neudělám – když já se tolik bojím.

baghira

Nemusíš brát všechno osobně :D