balvan

Proč byla láska Julie a Romea NEŠŤASTNÁ?

Bohužel nemám čas číst a nikde jsem to tak na rychlo shrnutě nenašel. Děkuji moc předem. Stačí odpověď v pár větách.

Nejlepší odpověď
Nykki

Pocházeli ze dvou odlišných rodin, které se nenáviděli… Svou lásku museli skrývat a na konci Julie předstírá smrt a Romeo pije jed a umírá, když se Julie probouzí, nachází Romea mrtvého a probodává se dýkou…

Další odpovědi
annas

Na odpověď mně stačí jedno souvětí.

Našla jsem vám odkazy na 50 rozborů tohoto díla, takže určitě najdete odpověď na svou otázku.

http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/william-shakespeare/romeo-a-julie-50.html

Swevalty

No protože umřel! :D

led

Záleží od pohľadu na ich lásku.
Láska opätovaná a láska Júlie a Rómea, napriek nepriateľstvu ich rodov prekvitala a rozvíjala sa, takú lásku nemožno nazvať nešťastnou.
K ich smrti z lásky došlo vlastne omylom z nedorozumenia. Slová lásky „nasledovať ťa budem v dobrom i zlom“ splnili doslovne a vlastne ich smrť spojila nielen ich, ale aj dva znepriatelené rody.

annas

Led, překvapilo mě, že student prvního ročníku napíše, že nemá čas číst. Nevkládám zpravidla přímou odpověď, protože ji většinou někdo smaže. Ani odkazy se mu nechtělo procházet a srovnávat …

Kdo chce kam … 🙂