Avatar uživatele
Registrovaný

´Proč byl vytvořen buddhismus?

:)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Proč? Odvozuje se od Buddhy, který viděl kolem sebe utrpení od narození, různé nemoci , prolémy ve stáří až ke smrt. Proto začal hledat příčiny a jejich odstranění.

Buddhismus je nábožensko-filozofický systém, jehož základ vytvořil Siddhárta
Buddhovo zvěstování tvoří čtyři vznešené pravdy: veškeré bytí je strastné; příčinou
strasti je žízeň po bytí, moci a smyslových požitcích; strasti se lze zbavit oproštěním seod této žízně; prostředkem k tomuto odpoutání je osmidílná cesta pravého člověka.

Siddhárta si uvědomil, že po něčem toužit vyvolává na světě pouze zlo a pokud chce, abyze světa zlo zmizelo, musí se naučit netoužit a žít střídmě a skromně.
I.
Buddha se původně jmenoval Siddhárta Gautama a byl to bohatý princ, který se velmitrápil kvůli utrpení všeho na světě. Opustil svůj majetek i rodinu a začal cestovat ameditovat. Po třech letech se mu dostalo osvícení, stal se mnichem a začal své myšlenkypředávat druhým. Vysoce privilegovaný život Siddhárty Gautamy v paláci se změnil navždy, když princ spatřil poprvé starého člověka, nemocného, skupinu truchlících a svatého muže. Po letech hledání pak nalezl odpověď na otázku utrpení. V hledání pravého poznání se Siddhártha připojil k mnoha jiným mužům. Napřed to zkoušel s prováděním jógy. Potom žil s pěti společníky po pět let v krajní chudobě. Odpověď ale nepřicházela. Nato usedl p pod strom bodhi, aby se věnoval meditaci. A tehdy se to stalo.

V následujících třech nocích, když odolal pokušení zlého Máry, prošel třemi etapami
osvícení. V první noci prošly před jeho očima všechny jeho minulé životy. Ve druhé nocispatřil cyklus zrození, života a smrti i zákon, který jej ovládá. Třetí noci dospěl k
pochopení čtyř vznešených pravd.

http://webcache.googleusercont ent.com/…

JInak více o buddhismu
http://michal.skrabalek.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jednoduše, bez hledání, pragmastický názor:
Stejně jako každé náboženství, kdy bylo potřeba dát nevzdělaným jakousi útěchu, naději, ap. Navíc tak, aby tito byli ve prospěch náboženství zmanipulativnější.


Avatar uživatele
Bronzový

Stejně jako většina ostatních náboženství: Boháčovi po třicítce ruplo v bedně, chtěl aby po něm něco zůstalo a založil náboženství.


Avatar uživatele
Zlatý

Buddhistické učení je o koloběhu životů, o bezpočátečnosti věčného toku dění. Vzniklo proto, aby se lidem lépe žilo, aby se více soustředili na svůj pocit štěstí. Čím více hmotných statků, tím je člověk méně šťastným.
Ve skutečnosti je Buddhismus způsob života, mravní a ideová forma, věda ducha, filosofický postoj. Buddha, zakladatel a hlavní představitel Buddhismu, se nikdy neodvolával na jakéhokoliv Boha nebo jinou autoritu tak, jako je zvykem u tradičních náboženství. Buddhisté tyto myšlenky naopak odmítají. Jsou to ateisté.

http://michal.skrabalek.cz/…


Avatar uživatele

Jednou za čas sestoupí z astrální sféry na určité ůzemí vznešená bytost , vedená soucitem s ostatními bytostmi, aby jim předala tzv. víru, prostě souhrn pravidel, podle jejich mentální a duchovní ůrovně.Pro každé ůzemí musí být víra jiná.Tato bytost by se nemusela vůbec už rodit do této dimenze, ale vede jí soucit.Tak vzniknou různé druhy víry, ale stejně mluví o tom jednom.Tak jako každá tvář je jiná, tak i každá duše září jinou barvou.Proto musí každý člověk mít jinou víru.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3926
Zlatý Drap 2395
Zlatý led 1693
Zlatý marci1 1320
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1192
Zlatý Kepler 991
Zlatý mosoj 866
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.