quentos

Proč byl v Praze ukončen provoz metra?

Minulý týden jsem šel v Praze kolem podzemky a na každé stanici visela cedule, že byl provoz metra ukončen. Tuší někdo proč? Vždyť DPP se na svých stránkách kasá, že metro denně přepraví přes milion cestujících, takže silně pochybuju, že by se jim nevyplatilo…
Samotného se mě to nijak nedotkne, když už vyrazím o Prahy, metrem cestuju minimálně, téměř vůbec. Ale DPP a koneckonců i Pražané samotní na něj byli hrdí jako na jeden ze symbolů Prahy…

Nejlepší odpověď
Pepa25

O víkendu 20. – 21.6. byl přerušen provoz na lice C z důvodu oprav: https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/praha-metro-opravy-vyluka-florenc-hlavni-nadrazi-vltavska_22052016­31_bko
Jinak každý den je provoz ukončen v cca 0:30. Vestibuly se uzavřou a vyvěsí se cedule, že provoz metra byl ukončen.

Další odpovědi
Malvína

Metro nebude v úseku Hlavní nádraží a Vltavská jezdit od soboty 21. května 2022 (od zahájení provozu) do neděle 22. května 2022 (do ukončení provozu). Zavřené budou i vestibuly metra. Náhradní dopravu zajistí tramvaje.

https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/praha-metro-opravy-vyluka-florenc-hlavni-nadrazi-vltavska_22052016­31_bko

——————-
Provozní doba
Všechny linky metra jsou v provozu cca od 5:00 do 24:00. V ostatních obdobích je možné využít rozsáhlé sítě nočních tramvajových a autobusových linek.

https://pid.cz/me­tro/
——————

Zřejmě šlo jen o nějaké výpadky. Metro je v Praze skutečně hojně využíváno a pokud by padlo, četli bychom o tom na každém kroku. To by byla pomalu stejně veliká událost, jako když zemře nějaká velmi významná osobnost. Myslím, že je to nereálné.

led

Nebojte sa nejde o nejaký ďalši paškvilný „protiruský proukrajinský protest“.
Zrušenie metra bez náhrady by vyvolalo vzburu „lidu pražského a okolí. Z barikád by pak znělo: Hej, páni konšelé, cestujte městskou dopravou, nebo jděte pěšky. Ne autem. ne taxíkem“

Kazatel

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Když už chceš urážet, aspoň si zjisti fakta. Já sudoku luštit ani neumím, natož abych to dělal závodně. Takhle ses shodilo leda samo. Trapáku.

aliendrone

Štěstí, že quentos otázku uzamkl. Už už jsem se chystal Pepovi25 podsunout další „kryptokospiraci“ (ohledně uzavření metra 20.-21. ČERVNA)! ;) :D :D

Pepa25

Nedělejte ze sebe rohaté zvíře, konspirace PRÁVÉ NAOPAK NIKDY neuzná jen náhodu nebo překlep, ale za vším vidí tajemný význam. Přitom naše životy tak moc ovlivňuje náhoda …

seraphico

A o které stanice se jednalo?