annas

Proč byl v Čechách neoblíbený „poslední císař středověku“?

Také poslední slavný z rodu … zemřel 9. prosince … Kdo byl jeho otcem?

Nejlepší odpověď
kropitko

Zikmund Lucemburský má v Čechách špatnou pověst. Značně se o to zasloužil Alois Jirásek, ovlivněný dobovým chápáním husitství jako vrcholného období českých dějin. Zikmund, který proti husitům vedl dvě křížové výpravy, byl líčen jako zosobnění zla, přetvářky a hamižnost.

Byl synem Karla IV.
Doplňuji:
to bubco, tak sestrojte stroj času a můžeme vyrazit

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/3153-vyhledavani/?se­archType=date&kMon­th=12&kDay=9&dis­play=322

Další odpovědi
anonym

Bylo by asi zajímavé dozvědět se JAK TO VLASTNĚ BYLO. Historie.
Ne ty polokecy v dějepise.