Complex

Proč byl na Novém Zélandu zrušen trest smrti?

Nejlepší odpověď
annas

Trest smrti byl zrušený u příležitosti Evropského dne proti trestu smrti.

„Trest smrti je nejvyšší forma krutého, nehumánního a ponižujícího zacházení s lidmi,“ řekla Clarková. Podle ní je poprava porušením práva člověka na život. Premiérka rovněž připomněla, že k trestu smrti byli odsouzeni i nevinní lidé. Nový Zéland popravil posledního odsouzence k koncem 80. let. V roce 1961 tam byl zrušen trest smrti pro všechny zločiny kromě velezrady, jeho definitivní zrušení přišlo v roce 1989."

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/1243­43-novy-zeland-podpori-celosvetovy-zakaz-trestu-smrti.html

Informace z 11. října 2018

https://echo2­4.cz/a/SGX6B/­popravit-vas-stale-mohou-v-54-zemich-malajsie-trest-smrti-zrusi-spasi-to-pres-1200-odsouzenych

„Z evropských zemí uplatňuje hrdelní trest jen Bělorusko“

„Popravit vás stále mohou v 54 zemích. Malajsie trest smrti zruší, spasí to přes 1200 odsouzených“

Další odpovědi
ivzez

Nikdo ze zdejších uživatelů a myslím, že ani návštěvníků nezná odpověď.

Ledaže by Vám stačila odpověď typu:
„Protože tak rozhodli tamní zákonodárci.“
____

Jaký smysl má „chrlit“ jednu otázku za druhou,
pokud se tazatel není schopen napřed zamyslet?

Na český web Odpovědi.cz s největší pravděpodobností
(tipuji to na 99,999 %) nechodí novozélandští zákonodárci
a nikdo jiný na tuto otázku nedokáže odpovědět.

Tapetování Otázek nezodpověditelnými otázkami
je podle mne opakovaným porušováním pravidel.