zjentek

Proč byl kdysi plesnivej chleba jedlej a dneska už je nejedlej?

Nejlepší odpověď
anonym

Potenciálně jedovatej je furt – a jedlej nikdy nebyl…
Ty´s někdy plesnivej chleba jed´??
Já tedy ne…
😁

Další odpovědi
Hornisse

Jeho jedlost se nezměnila. Jen je větší povědomí o toxinech uvolňovaných plísněmi a především, prudce se zvýšila životní úroveň. Dnes si i nejchudší člověk může dovolit plesnivý chleba vyhodit a koupit jiný. V minulosti by měl na výběr jíst plesnivý chleba nebo hladovět.

Tohle je specifikum jen rozvinutého západního světa. Ve východní Africe by si nikdo chleba jen kvůli troše plísně vyhodit nedovolil

talka

Četla jsem názor odborníka: plíseň jde do hloubky u měkkých potravin (ovoce-jahody a pod.). U tvrdých (chléb!) se může plíseň odkrojit a dále konzumovat bez následků.

Doplňuji:
Dělám to celý dlouhý život (i moji rodiče) a jsem zdráva.

anonym

Dříve se chleba dělal z normálního kvásku domácího. Dnes se chleba dělá z chemické náhražky kvásku, vozeji to z Polska.Chleba nechutná.

zjentek

Beer4Real: mám pro tebe poradnu na podobný úrovni, aby jsme tady nebyli dva kohouti na jednom smetišti:
http://www.bra­voweb.cz/porad­na

Beer4Real

tam už jsem dávno stálý člen. od tamtud jsem přešel sem.