KubikS7

Proč byl Honoré de Balzac v mládí tak odvrhovaný? Do 4let byl u kojné,do 7 navštěvoval rodinu v neděli a pak internát.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jeho otec Bernard František obyčejný a chudý obchodník si získal značné jmění na válečných dodávkách, a tak si rodina brzy po Honorého narození kupuje dům na předměstí Paříže. Jeho matka Anna Charlotta Balzacová je o dvaatřicet let mladší než Honorého otec. Celkem mu porodí čtyři děti – Honorého, Lauru, Laurenci, Henriho. Zatím co ostatní děti rozmazluje, vůči Honorému je nesmírně tvrdá a již ve velmi útlém věku ho posílá do internátní školy. Tím ničí veškeré Honorého dětství. Nesmírně v internátě trpí. Učitelé ho nemají rádi, často ho trestají, protože je pomalý. Není schopen se učit, oddává se snění. Své krušné dětství popisuje v románě Louis Lambert. Po dokončení školy odchází do Paříže a začíná pracovat jako notář. Po několika letech má od již stárnoucího ředitele převzít vedení podniku. Namísto tohoto klidného měšťanského povolání se však mladý Balzac chce stát spisovatelem

Zdroj: http://www.ma­turita.cz/refe­raty/referat.as­p?id=2744

Další odpovědi
tom004

Zkuste i tady.

Zdroj: http://www.cesky-jazyk.cz/zivo­topisy/honore-de-balzac.html