novvem

Proč by voda měla být podmínkou života?

Proč si vědci myslí že obydlená planeta musí nutně obsahovat vodu? Není třeba možnost, že na jiné planetě se organismy dokázaly přizpůsobit zcela jiným podmínkám?

Nejlepší odpověď
Kepler

To je v podstatě záležitost chemie. Život na bázi uhlíku může vzniknout a přetrvat jen ve vodním prostředí – výhradně kapalném. A život na bázi jiného prvku je sotva možný, žádný jiný není schopný tvořit tak složité sloučeniny.

Další odpovědi
Dochy

Myslí si to, protože zatím nepřišli na nějaký princip jak by něco živého mohlo bez vody prosperovat. Nicméně jiné varianty nevylučují.